Як забезпечити безпеку дітей на дорогах.

Завдання по забезпеченню безпеки дітей на вулиці, в тому числі на дорогах, лежить на плечах батьків. Самонавчання батьків і передача знань дитині дозволить уникнути безлічі небезпек, що підстерігають на дорозі.
Інструкція
1
Розкажіть дітям, як правильно поводитися на проїжджій частині та поблизу її, познайомте з дорожніми знаками і сигналами світлофора. Навчіть дитину сприймати предмети, які закривають огляд проїжджої частини і відволікають увагу, як небезпечні.
2
Покажіть дитині на особистому прикладі навичка впевненого і спокійного поведінки. Батьки, що йдуть з дитиною по вулиці, не повинні піддаватися поспіху й хвилям, як би до цього не змушували обставини. Це дозволить дітям вчасно зупинитися, оцінити ситуацію, подивитися по сторонах і тільки потім вступати в зону проїжджої частини.
3
Переходячи дорогу і рухаючись поруч з нею, не возите дітей на санках, які легко можуть перекинутися. Ще одна з типових причин дитячого травматизму на дорогах - спроба дитини вирватися. Пам'ятайте про це, йдучи з малюком по вулиці.
4
Поясніть дітям і покажіть на прикладі, що переходити дорогу можна тільки по пішохідному переходу, а якщо його немає, то після того, як він переконається у відсутності транспортних засобів. Розкажіть, як важливо передбачити небезпечну ситуацію. Дитина має бути готовий до того, що із-за стоячого автомобіля може виїхати інший, автобус може приховувати за собою інший транспортний засіб, недисциплінований водій може не пропустити на переході, а гальма автомобіля - відмовити.
5
Ніколи не залишайте дітей без нагляду. Слідкуйте за ними, коли вони грають у дворі, особливо поблизу стоять або рухомих транспортних засобів. Щоб обмежити доступ автомобілям з проїжджих частин до граючим поруч з будинком дітям, використовуйте огорожі, ворота або двері безпеки. Не дозволяйте дітям гратися на проїжджій частині.
6
Щоб забезпечити дітям безпеку на дорогах, завжди тримайте їх за руку. Вони повинні знаходитися поряд з вами, особливо переходячи проїжджу частину. Перед виїздом на транспортному засобі переконайтеся, що дитина надійно пристебнутий на задньому сидінні або в автомобільному кріслі.