Як промити батареї в квартирі.

На вулиці холодно, а батарея ледь тепла чи холодна. Дуже знайома картина для багатьох людей. Що робити в цьому випадку? Треба промити радіатори опалення, і в будинку знову стане тепло і затишно. Зробити це можна, не викликаючи сантехніка.
Вам знадобиться
  • - розчин для видалення і розм'якшення накипу;
  • - слюсарний інструмент;
  • - апарат для зварювання;
  • - апарат, застосовуваний для прочищення опалювальних систем.
Інструкція
1
Зніміть батарею, використовуючи стандартний слюсарний інструмент. Якщо у вас стара батарея, то вона, швидше за все, укріплена на двох тримачах Г-образного типу. Нові мають спеціальне пазове кріплення. Введіть всередину батареї спеціальний хімічний розчин, який здатний розм'якшити накип та інші непотрібні відкладення.
2
Візьміть апарат для промивання й вставте спеціальний пістолет, який має насадку, в батарею. Підключіть апарат до мережі і увімкніть його. Вода, що витікає під сильним напором, видалить пласти накипу, іржі, жиру, хімікатів та інших технологічних і природних відкладень. Якщо апарату у вас немає, вам доведеться проводити промивання вручну, заливаючи в батарею воду за допомогою шланга, приєднаного до крана.
3
Акуратно зміцните батарею на колишнє місце, застосовуючи слюсарний інструмент та зварювальний апарат. При необхідності зашкурьте і пофарбуйте радіатори.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vFwts7a0o3E
Зверніть увагу
На жаль, промивка батареї в одній квартирі не принесе користі, оскільки вода, циркулюючи, буде як і раніше заносити бруд. Щоб цього не відбувалося, слід прочищати опалювальну систему в усьому будинку або хоча б в под'езде.Нікогда не промивайте батареї, коли опалювальний сезон у розпалі. Це слід робити, коли опалення вимкнене. Краще звернутися до професіоналів, які мають необхідні дозволи на роботи та потрібне обладнання. Це позбавить вас від можливих проблем, що виникають при промиванні радіаторов.Еслі у вас в будинку встановлені алюмінієві радіатори, не використовуйте для промивання кислотні та лужні розчини - ви можете зіпсувати батарею, і її доведеться викинути.
Корисна порада
Щоб вам не довелося міняти батареї, проводите їх очистку не рідше одного разу на 3 роки. Так ви зможете заощадити кошти і час. Накопичується в батареях накип, що має товщину 1 міліметр, здатна створити такий же ефект, як при накладенні шару теплоізоляційної вати. В цьому випадку ви витратите більше грошей на додаткові джерела опалення вашого будинку.
Іноді доводиться стикатися з ситуацією, коли в період опалювального сезону верхня частина батареї тепла, а нижня - холодна. Це вірна ознака того, що батарея забита накипом, її необхідно чистити.
Вам знадобиться
  • - апарат для прочищення опалювальних систем;
  • - зварювальний апарат;
  • - розчин для розм'якшення накипу;
  • - стандартний слюсарний інструмент.
Інструкція
1
Акуратно зніміть батарею за допомогою слюсарного інструменту. Як правило, батареї опалення кріпляться на двох Г-подібних власниках (батареї старого зразка) або спеціальному пазів кріпленні (нові).
2
Обробіть внутрішню поверхню батареї спеціальним хімічним розчином, размягчающім накип та інші відкладення.
3
Проведіть гидродинамическую промивку батареї. Для цього використовуйте спеціальний апарат для промивання опалювальних систем. Введіть пістолет з насадкою всередину радіатора і включіть апарат. Високонапірні і тонкі струменя води зруйнують всі утворення, видалять накип, іржу, жир, хімікати та інші технологічні та природні відкладення.
4
Встановіть батарею на своє місце за допомогою зварювального апарату і слюсарного інструменту.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що промивка батареї в одній квартирі малоефективна. Накип та бруд все одно будуть заноситися циркулюючим потоком води. Хороший результат буде отриманий при прочищенні опалювальної системи в усьому будинку або під'їзді. Крім цього, у жодному разі не проводите промивку батарей в опалювальний сезон. Це можна зробити тільки в період з 15 квітня по 15 жовтня, звернувшись за допомогою до досвідчених фахівців, які мають всі відповідні допуски до таких видів робіт і оснащеним спеціальним технічним обладнанням. Радіатори, виготовлені з алюмінію, не можна промивати кислотними та лужними розчинами. Ці речовини можуть порушити цілісність батареї, і вона прийде в непридатність.
Корисна порада
Рекомендується здійснювати очищення батарей опалення від накипу і сміття хоча б один раз в три роки. Це буде набагато дешевше і менше занадто порівняно з заміною та ремонтом старих труб. Адже відомо, що витрати з очищення опалювальної системи окупаються протягом двох-трьох місяців, а товщина шару накипу в 1 мм створює такий же теплоізоляційний ефект, що і шар теплоізолюючою вати.