Як визначити платину.

Платина має природний білий колір і є найдорожчим з усіх благородних металів. У сучасному світі ювелірні вироби з платини - символ респектабельності і впевненості. Як же не помилитися, обираючи прикрасу з цього матеріалу?
Інструкція
1
Купуючи ювелірний виріб, спочатку обов'язково подивіться на його клеймо. Це клеймо має різну форму для різних благородних металів. Для золота і платини використовують клеймо у вигляді лопатки. Крім того, на виробах з платини ви побачите 900, 950 або 850 пробу. У той час як золоті прикраси мають 375, 500, 583, 750, 958 проби.
2
Щоб відрізнити платину від білого золота, зверніть увагу на те, що вироби з платини мають більшу вагу. Для порівняння візьміть в руку дві обручки, з платини і з золота. Платинове має бути приблизно на третину важче.
3
Визначити, що ювелірний виріб напевно платинове можна в процесі носіння. Платина - дуже міцний метал, отже, прикраси з нього не псуються, практично не дряпаються і не стираються. У той час як біле золото має свій колір завдяки різноманітним домішкам або родієве покриття. Тому з часом виріб з такого металу може придбати сіро-жовтий відтінок, а покриття - місцями стертися. Срібло ж, незважаючи на зовнішню схожість з платиною, є досить м'яким металом.
4
Якщо ви не боїтеся хімічних експериментів, в домашніх умовах можна провести наступний тест. Нанесіть на чисту поверхню виробу 1 краплю розчину хлорного золота. Оцініть результат через 40 секунд. Даний розчин не зробить ніякого дії на платину. На сріблі з'явиться темно-зелена пляма.
Зверніть увагу
З плином часу вироби з платини покриваються патиною (зеленувато-коричневим нальотом), набуваючи вигляду старого металу. Це приносить прикрасі додатковий шик і чарівність. Багатьом людям платинові прикраси в такому вигляді подобаються навіть більше, ніж нові, що мають відполіровану поверхню.
Корисна порада
Якщо ви все ще сумніваєтеся в тому, що придбали саме платинове прикраса, зверніться до професіонала. За допомогою спектрального аналізу він перевірить метал і розвіє або підтвердить ваші сумніви.
Проблема визначення далеко не дозвільне. Навряд чи буде приємно, якщо в ювелірному магазині замість дорогої золотий штучки вам захочуть підсунути відверту підробку. А хіба не представляє інтересу, з якого металу зроблена вийшла з ладу автомобільна деталь або знайдений предмет старовини?
Інструкція
1
Ось, наприклад, як визначається наявність міді в сплаві. Нанесіть на очищену поверхню металу краплю розчину (1: 1) азотної кислоти. У результаті реакції почне виділятися газ. Через кілька секунд промокніть крапельку фільтрувальної папером, після чого потримайте її над колбою, де знаходиться концентрований розчин аміаку. Мідь прореагує, пофарбувавши пляма в темно-блакитний колір.
2
А ось як відрізнити бронзу від латуні. Шматочок металевої стружки або тирсу помістіть в мензурку з 10 мл розчину (1: 1) азотної кислоти і накрийте її склом. Трохи почекайте, щоб метал повністю розчинився, і потім нагрівайте отриману рідину майже до кипіння протягом 10-12 хвилин. Про бронзі нагадає білий осад, а мензурка з латунню залишиться прозорою.
3
Нікель ви можете визначити майже таким же способом, як і мідь. Краплю розчину азотної кислоти (1: 1) нанесіть на поверхню металу і почекайте 10-15 секунд. Промокніть краплю фільтрувальної папером і потім потримайте її над парами концентрованого аміаку. На утворилося темно-блакитне пляма капніть 1% розчином діметілгліоксіна на спирту.
4
Нікель «просигналізує» вам характерним червоним кольором. Свинець можна визначити за допомогою кристаликів хромової кислоти і нанесеною на нього крапельки охолодженої оцтової кислоти і через хвилину - краплі води. Якщо ви побачите жовтий осад, знайте, що це хромат свинцю.
5
Щоб не сплутати золото, наприклад, з латунню, нанесіть на поверхню розчин азотної кислоти (1: 1). Якщо ніякої реакції не було, вважайте, що вам пощастило - в сплаві вміст золота перевищує 25%.
6
Визначити наявність заліза також нескладно. Візьміть шматочок металу і нагрійте його в соляній кислоті. При позитивному результаті вміст колби повинно забарвитися в жовтий колір. Якщо ж ви не в ладах з хімією, візьміть звичайний магніт. Знайте, що всі залізовмісні сплави притягуються до нього.