Як дізнатися, в угоні чи ні авто. Як перевірити чи не перебиті номера.

При покупці машини у приватної особи завжди слід перевіряти, чи не знаходиться автомобіль в угоні. Якщо знехтувати цим правилом, можна втратити надалі машину і гроші, і крім того, при несприятливому збігу обставин, стати співучасником злочину.
Вам знадобиться
  • - техпаспорт автомобіля.
Інструкція
1
Огляньте придбану машину і домовтеся з її власником про ціну. Якщо продавець запевняє вас, що машина була куплена не в кредит, дізнайтеся номер телефону салону (по сервісній книжці, за довідником або через інтернет) і зателефонуйте. Назвіться і вкажіть, що ви хочете придбати автомобіль , який був куплений в цьому магазині без оформлення кредиту. Менеджер салону, що відповів на ваш дзвінок, попросить вас назвати VIN-номер машини і тільки після цього представить вам відомості про авто.
2
Візьміть техпаспорт автомобіля та звірте значиться в ньому номер кузова з тим, що мається у купується вами машини. Перевірка номера двигуна при постановці на облік в ГИБДД була скасована 3 квітня 2011.
3
Якщо поки все в порядку, попросіть продавця показати вам і документи, що засвідчують його особу. Перепишіть на всякий випадок ПІБ, номер і серію, зазначені в паспорті. Однак якщо продавець не бажає показувати вам паспорт, від покупки краще відмовитися.
4
Після ознайомлення з документами власника запропонуйте йому доїхати на об'єкті придбання автомобілі разом з вами до найближчого поста ДАІ для того щоб перевірити всі дані, зазначені в документах на машину, по базах внутрішніх справ. Це допоможе вам дізнатися, чи не знаходиться транспортний засіб у угоні. Уважно спостерігайте за реакцією продавця, і навіть якщо він погодився проїхатися з вами до поста ДАІ, не залишайте грошей та цінних речей в машині на той час, поки ви будете спілкуватися із співробітниками дорожньої інспекції.
5
Поставте машину біля поста так, щоб її номери були чітко видні черговим співробітникам ДІБДР. Зверніться до них з проханням про перевірку номерів та інших даних автомобіля, який ви хочете придбати. Вони повинні зробити це безкоштовно, але так як такі бази завжди перевантажені, можливо, доведеться заплатити невеликий внесок і прискорити чергу на перевірку. Зрештою, якщо ви не перевірите авто, то можете втратити в сотні і тисячі разів більше часу і грошей.
6
Якщо автомобіль в базах даних не числиться, але ви все ще чомусь сумніваєтеся, зверніться до експертно-криміналістичного відділ управління внутрішніх справ для того, щоб перевірити, чи не перебиті номера на кузові машини і не підроблені документи. Заплатіть держмито та отримаєте перевірки акт. Якщо автомобіль «чистий», то ви можете сміливо укладати договір купівлі-продажу з його, тепер уже колишнім, власником.