Як налаштувати коливальний контур.

Коливальний контур - це якась система, що здійснює коливання, яка являє собою електричну ланцюг, що містить в свою чергу конденсатор і котушку індуктивності. У такій ланцюга збуджуються коливання напруги і струму, що необхідно при роботі багатьох пристроїв. Від вірної настройки коливального контур а залежить успіх роботи апаратури.
Інструкція
1
Визначте частоту, на яку вже налаштований контур . Якщо встановити необхідну частоту відразу і намагатися налаштувати контур на неї, то його можна ще сильніше розладнати.
2
Налаштуйте генератор на частоту, яка буде свідомо більше необхідної. Після цього поступово зменшуйте частоту до моменту отримання чітко вираженого відхилення індикаторної стрілки настройки на виході настроюваного апарата. Чим дошкульніше буде настроюється підсилювач, тим вища ймовірність помилки. Під час настройки генератора на частоти, які вище частоти контур а, все гармоніки вийдуть вище, і перше ж відхилення індикаторної стрілки покаже вірну частоту настройки коливального контур а.
3
Після визначення частоти настройки контур а вирішите, варто перебудувати його на більш низьку або більш високу частоту. У першому випадку збільште індуктивність шляхом вкручування сердечника або збільшення числа витків. У другому - зменшіть індуктивність котушки шляхом викручування з неї феромагнітного сердечника або зниженням числа витків.
4
Також налаштувати контур можна за допомогою вимірювання ємності конденсатора. Зменшіть ємність конденсатора для підвищення частоти резонансу, і навпаки, для зниження частоти - збільште ємність конденсатора. Проте краще налаштовувати контур підсилювача шляхом зміни індуктивності його котушки, тому як ємність підсилювального контур а вибирають, враховуючи стійкість його роботи і будь-який її зміна небажано.
5
Переконайтеся в правильності настройки коливального контур а. Настройку можна вважати успішною, якщо незначна зміна частоти генератора в яку-небудь сторону, буде приводити до зменшення показань на індикаторі настройки. Якщо ж при зменшенні частоти спостерігається хоч якесь збільшення показань на індикаторі, значить, контур був налаштований на більш високу частоту.