Як зробити саморобний динамік.

Для відтворення музики через комп'ютер використовуються колонки, в яких джерелом звуку є динамік . Цей пристрій має досить простою конструкцією, яку може зібрати чи не кожен, використовуючи практично підручні засоби і трохи технічних знань.
Інструкція
1
Розберіть старий жорсткий диск, або «вічний ліхтар», і дістаньте з нього неодимовий магніт. Також можна придбати даний елемент на радіоринку або в спеціалізованому магазині. Приготуйте мідний дріт з перетином 0,5 мм та ізоляцією, клей, папір, кусачки, ножиці і паяльник.
2
Візьміть звуковий генератор, який використовується для створення звукових хвиль без відтворення звуку. Приміром, даними генератором може виступати комп'ютер, який відтворює мелодію, яка без колонок не буде чути.
3
Візьміть неодимовий магніт, бажано, щоб він був циліндричної форми, і наклейте на нього в один шар ізоляційну стрічку. Намотайте поверх неї в мідний дріт на 4-5 обмоток, щоб в результаті вийшла котушка. При цьому відокремте два висновки, які будуть підключатися до генератора звуку.
4
Виріжте коло з аркуша А4, накресліть на ньому радіус і розріжте з одного боку до середини. Зігніть папір таким чином, щоб вийшов конус, і проклейте за допомогою клею. Конус за розмірами повинен збігатися з розмірами магніту, після чого приклейте його до дифузора. Для цього можна скористатися ізолентою або декількома смужками паперу, який приєднуються спочатку до конусу, потім до дифузора, і після з'єднуються разом.
5
Підключіть вийшов динамік до звукового генератора, наприклад, до комп'ютера. Висновки проводів котушки необхідно підключити до «плюса» і «мінуса» за допомогою підсилювача. Запустіть мелодію і перевірте якість звуку. Якщо музика не відтворюється, то перевірте схему підключення або елементи саморобного динамік а. Приміром, ви з самого початку використовували неякісні або несправні елементи. Якщо звук є, але вас не задовольняє його якість, то можете спробувати поекспериментувати з кількістю обмоток на котушці або матеріалом для дифузора.