Як зробити коптильню. печі для дачі фото.

Коптильні призначені для обробки продуктів димом. Термін придатності у копчених продуктів збільшується, так як дим має бактерицидні властивості. Також вони набувають неповторний смак і аромат. Зробити коптильню ви зможете самі.
Інструкція
1
Для того, щоб зробити коптильню для гарячого копчення, вам буде потрібно джерело вогню, який буде нагрівати мокрі тирсу, вони будуть тліти і давати дим. Зробіть топку з підручних засобів. Для цього підійде стара цегла. Можна зробити з заліза, використовуючи зварювання. Над топкою поставте залізну ємність. В неї проденьте сталеві прути, на які будете підвішувати продукти. Зверху повинна бути кришка. Ємність для продуктів можете зробити зі старої бочки.
2
Коптильня для холодного копчення трохи складніше. Зробіть топку. Від неї прокопати паралельний димохід довжиною 4-5 метрів. Над димоходом поставте ємність для продуктів. Надходження диму відбуватиметься від отвору в ємності. Воно повинно бути розміром труби димоходу. Підвісивши продукти, ємність щільно закрийте. Димохід потрібен для того, щоб температура подачі диму в коптильную камеру, залишалася низьких температур.
Існує багато варіантів виготовлення домашніх коптилень. Вибір конструкції залежить від того, де ви збираєтеся коптити продукти - на пікніку, на дачі або навіть в квартирі. Розгляньте приклад виготовлення універсальної міні-коптильні з відра і стаціонарної коптильні із сталевого ящика.
Вам знадобиться
  • - відро з кришкою;
  • - дріт з нержавіючої сталі діаметром 1 і 3 мм;
  • - ножівка або болгарка;
  • - зварювальний апарат;
  • - лист нержавіючої сталі;
  • - сталь кругла нержавіюча діаметром 10 мм;
  • - куточки сталеві;
  • - вогнетривкі цеглини.
Інструкція
1
Виготовте просту переносну міні- коптильню з відра. Оцинковане відро для цих цілей використовувати не можна. Зробіть з дроту три решітки різного діаметру. На дві викладатимуться продукти. На третій (нижній) встановлюється піддон. Він необхідний для того, щоб жир з продуктів не стікав на тирсу.
2
Візьміть дріт і обмотайте її зовні відра на потрібній висоті. Відміряйте необхідну довжину дроту, додавши 5 мм для зварювання. Відріжте шматок дроту ножівкою або болгаркою. Зігніть дріт у коло і зваріть стик.
3
Переплетіть вийшов коло дротом з нержавіючої сталі діаметром 1 мм або приваріть зверху відрізки дроту, так щоб вийшла сітка з розміром комірки приблизно один-два сантиметри. Зробіть таким чином три решітки.
4
Використовуйте як піддону металеву тарілку. Її діаметр повинен бути менше діаметра решітки, щоб тарілка не перешкоджала вільному проходженню диму від тирси. Тирса при копченні насипаються на дно відра. Відро повинно щільно закриватися кришкою.
5
Коптити продукти в такій коптильні можна, повісивши відро над багаттям (дачний варіант) або просто поставивши його на плиту. Однак при цьому приміщення повинно добре провітрюватися. Копчення в коптильні такої конструкції відбувається дуже швидко і займає від п'ятнадцяти хвилин до однієї години (залежно від продуктів).
6
Зробіть містку стаціонарну коптильню гарячого копчення для використання її на дачі або в приватному секторі. Зваріть ящик з нержавіючої сталі без дна. Його розмір визначте самостійно, в залежності від того, яка кількість продуктів ви збираєтеся коптити.
7
Розмітьте і відріжте від круглої нержавіючої сталі товщиною не менше 10 мм необхідну кількість прутків для продуктів, а зі сталі товщиною 3-5 мм - зробіть прутки для установки піддону. Їх довжина повинна відповідати довжині ящика.
8
Приварите всередині ящика (в нижній його частині) прутки для металевого піддону, а у верхній частині - куточки, на які встановлюватимуться прутки з продуктами. Виготовте з нержавіючої дроту гачки для підвішування продуктів. Зробіть кришку для коптильні з листа нержавіючої сталі.
9
Викопайте неглибоку яму в обраному для коптильні місці і викладіть її стінки вогнетривкою цеглою. Розмір топки повинен збігатися з розмірами сталевого ящика. Процес копчення продуктів в таке коптильні відбувається так.
10
Розведіть багаття в топці, дайте дровам прогоріти. Покладіть у вугілля гілки, тріски, тирсу. Поставте на цеглу топки підготовлену коптильню з продуктами і піддоном.
11
Закрийте коптильню металевим листом, залишивши щілину для виходу диму. Відрегулюйте тягу, збільшуючи або зменшуючи розмір цього отвору. Оптимальною вважається тяга, коли дим йде рівномірно, гілки та тріски тліють, але загоряються. Продукти в ній коптяться кілька годин.
Зверніть увагу
Для копчення використовуйте тирсу, тріски та гілки дерев листяних порід. Кращими вважаються тирсу дуба і бука. Тирса хвойних дерев краще не використовувати, оскільки через вміст в них смоли, вони надають продуктам гіркуватий присмак.