Як видалити накип.

Іноді чайники, каструлі, самовари, автоматичні пральні машини, посудомийні машини - все те, в чому гріється і кип'ятиться вода, доводиться очищати від накипу. Накип утворюється на стінках водонагрівальних приладів від жорсткої води, в якій міститься велика кількість вапняних солей і заліза.
Інструкція
1
Потрібно насипати 3-5 пакетиків лимонної кислоти і нагріти до високої температури. У харчовій лимонної кислоті не міститься хімічних добавок, тому її використання нешкідливо для людини. Після застосування посуд промити.
2
Для всіх водонагрівальних приладів можна використовувати оцтову кислоту 70%. Налити в чайник або каструлю води. Додати 2-3 столові ложки оцтової кислоти. Довести до кипіння. Дати воді охолонути. Все злити. Промити під проточною водою.
3
Можна видалити накип за допомогою соди. Для цього потрібно насипати в посуд 2-3 столові ложки соди, прокип'ятити. Все злити. Знову налити воду і додати 2 столові ложки 70% оцту. Такий спосіб допомагає прибрати великий шар накипу. Все це підходить тільки для чайників, самоварів, каструль. Для пральної і посудомийної машини дані методи не підходять, крім лимонної кислоти. Але для очистки, дозу збільшити до 10-15 пакетиків. Прогнати на програмі з високою температурою.
4
Для складної побутової техніки, такої, як пральна і посудомийна машина, підійдуть спеціальні засоби. Вони продаються в господарських товарах. Можуть бути у вигляді порошку. Бувають також в пластикових пляшках. Так і називаються - антинакипин. Дози для застосування зазвичай різняться. Вони залежать від складу кошти і від виробника. Детальна інструкція по застосуванню вказана на упаковці.
У більшості випадків в очищення від накипу потребують всього лише два домашні приладу. Це чайник і праску. Як відомо, накип, яка перебуває у чайнику, значно уповільнює закипання води. До того ж в чашку з чайника разом з водою може потрапити шматочок накипу.

Щоб очистити накип з електричного чайника, можна використовувати найпростіший спосіб. Для цього необхідно використовувати лимонну кислоту. Для цього в чайник наливають холодну воду. Тепер в нього можна висипати один пакетик лимонної кислоти і закип'ятити. Після того, як вода закипіла, чайник можна відключити і дати йому охолонути. Злив воду, необхідно подивитися, чи є ще в чайнику накип. У тому випадку, якщо накип залишилася, необхідно повторити дану процедуру. Якщо вдалося видалити накип, то чайник потрібно ретельно промити під проточною водою. Необхідно прокип'ятити в чайнику чисту воду і потім знову його сполоснути під холодною водою. Для того щоб позбутися від накипу, можна використовувати спеціальний порошок, антинакипин. Його хімічний склад містить компоненти, які також сприяють руйнуванню накипу. Якщо ж накип треба видалити з звичайного чайника НЕ електричного, то для цього слід підготувати звичайну харчову соду. Налив в чайник воду, необхідно додати кілька чайних ложок соди і закип'ятити його. Процес кип'ятіння повинен складати близько півгодини, після чого необхідно вилити воду і подивитися, чи залишилася ще накип на стінках чайника. Якщо шар накипу великий, то необхідно використовувати не соду, а оцет. Його наливають у чайник 100-150 мл і також кип'ятять протягом 30 хвилин. Після того, як накип видалена, необхідно промити чайник чистою водой.Помімо чайника виникає необхідність очистити накип і з домашнього праски. Якщо праска має функцію самоочищення, то, звичайно ж, необхідно скористатися саме нею. Праска в даному випадку має спеціальну кнопку, натиснувши на яку, процес очищення від накипу буде виконаний самостійно. Для цього в спеціальну ємність заливається вода і встановлюється максимальна температура. Як тільки праска нагрітий, він автоматично відключиться. Процедуру треба повторити, дочекавшись поки охолоне чайник. Тепер необхідно відключити праску і віднести його в ванну кімнату, де натискають кнопку очищення від накипу. Якщо з виходом пара вся вода не вийшла, то праска треба акуратно струсити, тримаючи при цьому натиснутою кнопку очищення накипу. Якщо подібна функція не передбачена, то можна використовувати будь-яке магазинне засіб для видалення накипу. В глибоку форму треба укласти кілька рейок (дерев'яних) і поставити на них праска. Його підошва не повинна стосуватися дна. У дану форму заливається окріп і насипається засіб видалення накипу. Рівень води при цьому повинен бути на 1-1,5 см вище, ніж підошва праски. Це захистить від намокання електричні частини праски. Праска в такому стані слід залишити на 10 хвилин. Щоб вода не остигала і чистка від накипу вдалася, форму з праскою можна поставити на слабкий вогонь.