Як випрати плащ.

Різноманітність плащів на сьогоднішній день вражає уяву: різні моделі, всіляка забарвлення, а найголовніше - фактура (від звичайної бавовняної тканини до штапельної саржі або вовни). І, відповідно, через певний час виникає питання, як випрати плащ. Правильна прання не тільки не зіпсує річ, але і продовжить термін шкарпетки.
Інструкція
1
Ідеальний варіант - хімчистка. Професіонали у своїй справі без праці визначать тип тканини і правильний підхід до прання. Ця процедура займе у вас чимало часу на дорогу і, звичайно ж, матеріальних вкладень. Провести прання плаща в домашніх умовах нескладно, якщо врахувати всі правила.
2
Уважно вивчіть ярличок, розташований біля горловини виробу або на бічному шві. Найчастіше, саме там вказані необхідні умови по догляду за річчю. Багато виробників, наприклад, не рекомендують машинне прання і вказують певну температуру води.
3
При ручному пранні плаща головною умовою, визначальним певну температуру і миючий засіб, служитиме тип тканини. Вироби з бавовни, шовку або віскози періть в трохи теплій воді з додаванням звичайного порошку. Після цього не слід плащ віджимати і викручувати. Просто струсіть кілька разів надлишки води і акуратно повісьте на плечики над ванною. Пам'ятайте: сушку одягу необхідно проводити в добре провітрюваному приміщенні, тому після того, як вся вода стече з плаща, перевесьте його на балкон або лоджію. Чисте виріб гладьте з виворітного боку, праска прогрійте до 120-130 градусів.
4
Плащі, виготовлені з вовни, періть розправленими на столі, використовуючи мильний розчин і щіточку. При цьому температура води повинна бути не вище 30-40 градусів. Після цього промийте плащ чистою водою і повісьте його на плічка.
5
Якщо після прання плаща колір збляк, оновити його можна за допомогою розчину оцту. Для цього 2 столових ложки оцту (9%) змішайте з 1/2 склянки води. В отриманому розчині змочіть звичайну кухонну губку і протріть ваше виріб.
6
Якщо на плащі є сильне забруднення або пляма, очистіть його за допомогою сухого порошку. Для цього на необхідну ділянку насипте трохи прального порошку і потріть дане місце вологою губкою. Після цього промийте плащ чистою водою, розправте його і повісьте сушитися на плічки.