Як перевести в готівку субсидію.

У всіх регіонах Росії місцеві органи управління (житлові комітети) займаються видачею сертифікатів, що підтверджують право при покупці житла отримати від держави певну суму грошей. Кошти перераховуються на особовий рахунок продавця, кредитної організації або агентства нерухомості. Однак не всі сім'ї маю можливість скористатися таким документом, адже для цього треба мати можливість платити іпотеку або мати заощадження.
Інструкція
1
Існує декілька способів не втратити гроші, виділені державою. Придбайте квартиру за завищеною ціною. У договорі купівлі-продажу проставте вартість нерухомості на 10-20% перевищує її реальну ціну. За фактом ви за допомогою субсидії оплачуєте покупку, після чого продавець повертає вам ті самі 10-20%. Очевидно, що такого роду дії можна проводити тільки з таким продавцем, якому ви абсолютно довіряєте. Найчастіше це родичі або близькі друзі.
2
Другий варіант - станьте інвестором. Якщо суми житлового сертифіката вистачає на покупку житла за межами місця, де ви постійно живете, можна придбати житло в більш-менш затребуваному місці з метою отримання прибутку. При терміновому продажі недавно придбаного житла можна втратити деяку частину від її вартості, проте отримати хоча б щось. Можна здавати це житло в оренду, потім неспішно його продати, коли ціни вже виростуть (наприклад, у зв'язку з розвитком інфраструктури в тому районі) і, приклавши до цього накопичену за оренду суму, купити житло подорожче. Останній варіант актуальний для молодих сімей, у яких вистачить сил і розуму для довгострокового управління таким своїм «проектом по нерухомості».
3
Існує і третій варіант - зверніться за допомогою до посередників або ж скористайтеся послугами агентств з нерухомості. Офіційно все буде виглядати так, немов ви купили квартиру, однак за фактом ви отримаєте гроші на руки за вирахуванням деякої суми на користь агентства.
4
Формально обналичить субсидію можна і за допомогою банку. Багато з них пропонують своїм клієнтам пільгові кредити, які можна погасити, отримавши документ від держави. Таким чином, ви надасте банку документ, що підтверджує ваше право на деяку суму державних грошей, і вам видається кредит на цю суму або більшу.
Зверніть увагу
Якщо проблема з житлом в результаті таких операцій так і залишилася не вирішена, то знову встати на чергу раніше, ніж через 5 років, ви навряд чи зможете.
Корисна порада
Не варто обманювати державу й переводити документ, який для цього не призначений. Кожна така дія може бути розцінено як шахрайство, яке, як відомо, переслідується за законом.