Як побудувати стелаж. Як зробити книжковий стелаж в ніші.

Пам'ятаєте вислів: «Переїзд порівняємо з пожежею»? Зазвичай зміні старого житла на нове супроводжують серйозні грошові витрати, плюс до цього, не всі меблі переносить транспортування і навіть розбирання на старому і збірку на новому місці. Результат - стопки книг на підлозі нового будинку, завалені різними предметами підвіконня. З цієї ситуації можна легко вийти, побудувавши своїми руками оригінальний стелаж .
Вам знадобиться
  • - фанера;
  • - лак, фарба;
  • - кромка, молдинг;
  • - електролобзик
Інструкція
1
Спочатку стелаж був придуманий як пристосування для впорядкування та зберігання великої кількості всіляких предметів, при цьому займана площа використовувалася максимально ефективно. Застосовуються стелаж і у виробничих складах, бібліотеках, архівах і т.д. У приватній майстерні, в гаражі стелаж - річ незамінна, а в квартирі він може стати не тільки функціонально корисним предметом меблів, а й виразною деталлю інтер'єру.
2
Мабуть керуючись принципом: «Все геніальне просто», талановитий корейський дизайнер Сунг Вон Парк запропонував ідею найпростішого способу створення оригінального офісного або домашнього стелаж а. Судячи з фотографії, таке диво можна легко створити навіть власноруч для свого кабінету або вітальні. Головна перевага даної конструкції в тому, що елементами такого трансформера зручно заповнювати то вільний простір у приміщенні, яке ви хочете використовувати, пам'ятаючи про те, що зорієнтувати його можна полицями і паралельно підлозі, і як на фото.
3
Для виготовлення даного стелаж а придбайте в магазині будматеріалів 16-шарову фанеру (матеріал іншої товщини увазі зміну в кресленні розмірів прорізів). Скільки вам її потрібно, заздалегідь вирахувати, виходячи із задуманих габаритів кінцевої конструкції. Так як вам доведеться зробити багато однакових заготовок (на фотографії їх 28 штук), знадобиться ще шматок дуже щільного картону або двошаровою фанери розміром 50 на 50 см.
4
На цьому шматку картону або фанери зробіть дуже точну розмітку, дотримуючись розміри, зазначені на кресленні, прямі кути і паралельність сторін. Дуже точно, з урахуванням товщини ліній, виріжте по розмітці шаблон. Якщо в деяких місцях вийшов припуск - видаліть його.
5
За готовим шаблоном намалюйте необхідну кількість заготовок на товстій фанері і, з не меншою акуратністю випиляєте їх електролобзиком. Торці заготовок обробіть наждачним папером, площини пофарбуйте в колір, відповідний до інтер'єру приміщення, покрийте лаком. Після висихання обклейте торці кромкою або плоским молдінгом, потім можна приступати до складання стелаж а.