Як визначити грунт. Як облаштувати сад.

Всім відомо, що родючий грунт на ділянці - запорука гарного врожаю. Від її складу залежить запас поживних речовин, влагоемкость і повітропроникність. Садовод, знаючий склад і структуру грунту у себе на ділянці, може оптимально розташувати рослини і науково обґрунтовано вносити мінеральні та органічні добрива. Основними характеристиками ґрунту є її родючість, структура і кислотність.
Вам знадобиться
  • Карта грунтів, набір лакмусовим папери, кілька листочків чорної смородини або черемхи.
Інструкція
1
Родючість - це здатність ґрунту забезпечувати нормальний ріст і повноцінний розвиток рослин. Природну родючість грунт набуває в процесі розвитку. Найбільш родючий грунт - це чорнозем, який містить 6-10% органічної речовини. Менш родючі темно-сірі і сірі лісові грунти. Визначити це можна за допомогою карти ґрунтів вашого регіону.
2
Для визначення структури візьміть грудочку увлаженной ґрунту, розкачайте його в ковбаску і з'єднайте кінці. Якщо вийшло кільце, грунт є важкою, глинистої. Якщо в кільці утворилися розломи - грунт суглинних. Кільце розсипається на частини? Грунт супіщаних. А якщо ковбаска зовсім розкочується і грунт розсипається крізь пальці, то піщана. Найкраще для землеробства підходять суглинки. Решта ґрунту доведеться покращувати. Глинистий грунт з осені необхідно глибоко перекопати, внести органічні добрива і пісок. Для підвищення родючості супіщаних і піщаних грунтів при весняній перекопуванні рекомендується внести органічні речовини, наприклад, гній.
3
Існує декілька способів визначення кислотності ґрунту: · Купіть в садівничому магазині спеціальний набір лакмусовим папери. Опустіть її на кілька хвилин у вологий ґрунт. Залежно від того, який колір придбає контрольна смужка, визначається кислотність. · Зірвіть кілька листочків чорної смородини або черемхи і заваріть їх у склянці окропу. Остудіть і опустіть в склянку грудочку грунту. Якщо вода придбає червонуватий відтінок - грунт кислий. Якщо зеленуватий - слабокислая. При нейтральній грунті вода стане синюватого кольору. · Подивіться, які рослини ростуть на ділянці. На кислі грунти вказують хвощ, дика м'ята, мати-й-мачуха, снить, кінський щавель.Большінство сільськогосподарських культур добре ростуть на грунтах з нейтральною або слабокислою реакцією: від 6,1 до 7,5 pH. Практично всі квіти - вихідці з півдня - люблять лужні грунту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=joyIrLKXAfo
Зверніть увагу
Якщо ділянка нерівний, то кислотність ґрунту в різних місцях може розрізнятися. Тому рекомендується брати аналіз в декількох місцях.
Корисна порада
Для проведення детального агрохімічного аналізу ґрунту зверніться в спеціалізовану лабораторію.