Як зв'язати ажурний візерунок спицями.

В основі ажурного в'язання на спицях лежить кілька прийомів. Освоївши ці прийоми, ви зможете розбиратися в схемах ажурною в'язки, наведених в журналах, а також створювати власні візерунки .
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Навчіться в'язати ажурну сітку, щоб освоїти базовий прийом ажурною в'язки - накид. Накид пров'яжіть так: в особовому ряду перед пров'язуванням наступної петлі на праву спицю накиньте робочу нитку, в виворітного ряду накид пров'яжіть виворітного петлею. Повторюючи цей прийом, ви отримаєте ажурну сітку.
2
Застосуйте пров'язування накидов для створення простого візерунка «листочки»: наберіть на спиці вісім петель, перший ряд - лицьові петлі; другий ряд - виворітні; третій ряд - одна виворітна, один накид, три петлі разом за передню стінку, один накид, одна виворітна петля в кінці ряду; четвертий ряд - одна лицьова, три петлі з накидом виворітні, в кінці ряду одна лицьова; п'ятий і шостий ряд - над ліцею петлями в'яжіть лицьові, над виворітними - виворітні; потім повторюйте з третього ряду.
3
Освойте ажурну техніку, виконавши перлову гумку. Наберіть на спиці вісім петель: перший ряд - одна лицьова, один накид, одну петлю перезніміть на праву спицю, що не пров'язуючи (робоча нитка - за візерунком); другий ряд - непровязанную в попередньому ряду петлю пров'яжіть лицьовій разом з накидом, одна виворітна; в подальших рядах повторюйте описану послідовність.
4
Освойте прийом переміщення петель, зв'язавши візерунок «джгут» (його також називають «косичка». Наберіть на спиці двадцять петель, потім в'яжіть перший, третій і п'ятий ряди наступним чином: дві виворітні, шість лицьових, дві виворітні. Другий , четвертий і шостий ряди - дві лицьові, шість виворітних, дві лицьові. Сьомий ряд - дві виворітні, шість лицьових з переносом по три петлі, тобто, першу, другу і третю петлі перезніміть на допоміжну спицю (шпильку), четверту, п'яту і шосту петлі пров'яжіть лицьовими, потім перші три петлі перенесіть на ліву спицю і пров'яжіть лицьовими. Повторюйте послідовність з першого ряду.