Чому люди мало читають.

Колись книга була для людини і кращим товаришем, і цікавим способом провести час. Сьогодні ж деякі люди не визнають книг зовсім. А багато з тих, що визнають, кажуть про це лише в теорії. Чому люди стали так мало читати?
Делу - час. За цим принципом тепер вирішило жити людство. І чомусь віднесло книги до другого розділу прислів'я, до «потехам». Робота, поїздки, плани - в такому ритмі життя дозволити собі посидіти з книгою - дійсно задоволення. Але варто зрозуміти, що це - необхідне задоволення. Фраза «Я не читаю, бо зайнятий» стала виправданням. І багато хто думає, що вельми обоснованним.На людини сьогодні обрушуються величезні потоки інформації. І він не потребує додаткових історіях. Колись зв'язок існувала лише по телефону (або і така була відсутня) - після бесіди з друзями, читання газети, людина продовжував цікавитися світом. І цю потребу задовольняли книги. Тепер з'явився інтернет, де можна нескінченно читати цікаві статті, просматтрівать сайти, фото. Після такого проведення часу книгу ніхто брати в руки і не думає. Зник і культ книги. Раніше СРСР вважався найбільш читаючої нацією. І сьогодні Росію визнають читаючої країною, але це більше - не предмет гордості. В тренді - кава, газети, щоденники, ноутбуки, планшети. Чи давно ви бачили рекламу, де успішна людина просто читав би книгу? Такі і зовсім складно пригадати. Коли прагнуть зобразити щасливого, зайнятої людини його показують з яким-небудь корисним гаджетом. Це в якійсь мірі означає, що читати стало немодно. Але скоріше справа в тому, що людина звикла брати приклад з оточення, та прикладу читання це оточення давно не подает.Проблема криється і у відсутності хорошої літератури. Звичайно, класика є завжди, і навряд чи комусь вдалося прочитати всі твори 18 або 19 століття. Але кожному часу потрібна своя книга. І якщо основний курс шедеврів світової літератури давно освоєний, людина може бажати почитати прості сучасні історії про людей. Але проза сьогодні сповнена бруду, мату, дурних сюжетів. Авторів розкручують немов навмисне, але їх книги читати просто неприємно.
З моменту винаходу друкарського верстата поширення книг ставало все швидше з кожним десятиліттям. Сьогодні паперові носії поступово відходять на другий план, але саме читання при цьому залишається. Питання про функції читання в житті людини досить обширний, але серед безлічі можна виділити кілька основних їх категорій.
В першу чергу, читання - це освіта. Матеріал на папері несе в собі багато корисної інформації, яку повинен знати людина для успішного існування в світі. Так, жоден школяр не обходиться без підручників, жоден студент не пише курсові роботи і не готується до іспитів без узятих в бібліотеці монографії чи посібника. Завдяки читанню дорослі люди підвищують свій професійний рівень, отримують можливість самоосвіти. Адже крім практичних навичок багато професій вимагають гарної теоретичної основи. Читання сприяє придбанню нових знань і навичок. Читають люди володіють грамотністю та обширним словниковим запасом. Саме читання сприяє підвищенню грамотності, адже пробігаючи по рядках очима, ви задієте зорову пам'ять, яка допомагає при написанні тексту відновлювати коми, правильно поєднувати слова і будувати речення. Начитані люди найчастіше мають правильної промовою, чи не рясніють словами-паразитами, їх лексикон складається з набагато більшої кількості слів, ніж у тих, хто не читає. Читання вчить аналізувати інформацію і самостійно давати оцінку фактам. Це вміння допомагає краще орієнтуватися в житті, розуміти, що відбувається навколо і сприймати навколишній світ реально і об'єктивно. Крім перерахованих пунктів, люди читають ще й для того, щоб відволіктися від повсякденних турбот. Читання - відмінна розвага, яке не вимагає матеріальних і енергетичних затрат. Прочитавши декілька сторінок, людина здатна перенестися в іншу епоху, світ і навіть в космос. Читають люди відрізняються розширеним кругозором. Вони не бачать звичних кордонів і здатні думати глобально, адже читання відкриваємо їм величезні можливості.