Як доглядати за кімнатної геранню.

Герань є одним з найвибагливіших з квітучих кімнатних рослин. Але це не означає, що для нормального росту її потрібно тільки час від часу поливати і рихлити. Як забезпечити герані якісний догляд?
Інструкція
1
Кімнатну герань (інша назва - пеларгонія) вирощують у спеціальному грунті, який складається з рівних часток піску, торфу, перегною, листової і дернової землі. Пеларгонія любить світло, але може добре рости і цвісти в тіні. Слідкуйте за температурою повітря в будинку. Вона не повинна падати нижче +18 градусів. Влітку не залишайте горщик із квіткою на пригріві. Ідеальна температура для нормальної життєдіяльності кімнатної герані - + 19- + 21 градус.
2
У теплу пору року поливайте пеларгонію рясно, по мірі висихання грунту. Взимку рівень вологи краще знизити до 1 разу на тиждень. Незважаючи на те, що герань відмінно себе почуває у вологому середовищі, що не заливайте її водою, інакше коріння почнуть гнити і рослина загине. Обприскувати його квітки і листя з пульверизатора не потрібно.
3
Періодично рихлите верхній шар грунту, знімайте пожовкле листя і зів'ялі суцвіття. Навесні пеларгонія зростає особливо інтенсивно, тому щоб стимулювати її зростання, обрізайте на 1/3 стебла рослини. Чи не пересаджуйте пеларгонію, якщо в цьому немає гострої необхідності. Замість цього підживлюйте її стандартними мінеральними або органічними речовинами, які продаються в квіткових магазинах. Підгодовуйте герань 2 рази на місяць. Якщо необхідність пересадки все ж виникне, то найкраще для цього час - весна.
4
Пеларгонія розмножується вегетативно, живцюванням. Досвідчені квітникарі рекомендують розмножувати рослина навесні. Для цього злегка підсушіть живці герані протягом доби, обваляйте їх у вугільному порошку і посадіть у вологий грунт, про склад якого йшлося вище. Добре, якщо перед посадкою ви продезинфікуєте грунт окропом і дасте підсохнути. Якщо ви посадили держак ранньою весною, то при правильному догляді перші суцвіття можуть з'явитися вже влітку.