Для чого потрібна дефрагментація дисків.

Процесом дефрагментації прийнято іменувати упорядкування вмісту кластерів для збільшення швидкості доступу до необхідних файлів і підвищення продуктивності комп'ютера.
Збереження інформації на жорсткому диску виконується в закодованому вигляді. Мінімальною одиницею збереження даних є біт зі значенням 1 або 0. Байт дорівнює 8 бітам інформації в різних комбінаціях, тобто 256 символам. Байти об'єднуються в кіло-, мега-, гіга- і Терабайти.Об'едіненіе певної кількості байтів, призначене для збереження деякого обсягу інформації, називається кластером. Розміри кластерів не дозволяють зберігати всю обрану інформацію в одному єдиному кластері, тому дані розбиваються на фрагменти (відбувається процес фрагментирования). Операційна система комп'ютера надає необхідну кількість кластерів для запису всієї потрібної інформації, але не забезпечує послідовність її збереження. До того ж, в процесі роботи деякі файли редагуються, додаються і видаляються. Все це призводить до подальшої фрагментації даних і збільшенню рівня фрагментированности.Фрагментация інформації не позначається на її функціональності, але може привести до зниження швидкості роботи комп'ютера і уповільнення роботи програм, встановлених на ньому. Дефрагментація жорсткого диска дозволяє відновити послідовність розміщення фрагментів інформації на диску і об'єднати незаповнені кластери.Операціонная система Microsoft Windows розташовує вбудованим інструментом дефрагментірованія, що дозволяє здійснити цю процедуру без залучення додаткового програмного забезпечення сторонніх розробників. Для виконання операції необхідно вибрати підлягає дефрагментірованіе диск і викликати його контекстне меню кліком правої кнопки миші. Буде потрібно вказати пункт «Властивості» і перейти на вкладку «Сервіс», діалогового вікна, де вибрати опцію «Виконати дефрагментацію» .Слід пам'ятати, що виконання операції дефрагментірованія рекомендується при активному додаванні і видаленні файлів і папок, установці і деінсталяції нових додатків і здійсненні процедур поновлення використовуваної операційної системи.
При тривалому використанні комп'ютера дані на ньому стають розбитими на частини. Дефрагментація усуває цей недолік, допомагає збільшити продуктивність комп'ютера і продовжує термін служби дисків.
Якщо користувач вносить великі зміни в використовуваний файл, місця, відведеного для нього на диску, може не вистачити. Тоді дані записуються фрагментами. Аналогічна ситуація відбувається при записі великих файлів на практично заповнений диск. Коли на диску залишається мало пустого простору, все нові дані записуються на нього в будь-який вільний місце. Файли виявляються розірваними на безліч шматків, що знаходяться в різних частинах диска. Якщо процеси стирання і запису даних відбуваються досить часто, то більша частина диска виявляється фрагментованою. Це значно зменшує швидкодію операційної системи, час доступу до файлів і запуску программ.Все ці неприємні наслідки можна запобігти, запускаючи процес дефрагментації диска. Файл в результаті збираються в одне ціле, дані зберігаються на початку диска, а вільне місце залишається в його кінці, що теж збільшує швидкість доступу до файлів і папок. При регулярному проведенні дефрагментації збільшується термін служби диска, так як зчитує голівка здійснює значно менше рухів. Виконувати дефрагментацію можна за допомогою спеціальних програм. В операційній системі зазвичай є вбудована програма для цього процесу. Для того щоб їй скористатися, у вікні "Мій комп'ютер" клацніть правою кнопкою миші по диску, на якому слід виконати дефрагментацію і в меню «Сервис» виберіть «виконати дефрагментацію». Далі ви побачите вікно програми, де можете вибрати спочатку аналіз диска на ступінь фрагментації, а потім виконати необхідні дії. Існує безліч комерційних програм для дефрагментації. Вони виконують процес ретельніше, існує можливість запустити процес у фоновому режимі і за заданим розкладом. Але звичайному користувачеві найчастіше досить вбудованої програми по дефрагментації.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xOryjC7waNY