Як побудувати кутову перспективу.

При малюванні в перспективі паралельні лінії предметів, спрямовані в яку-небудь одну сторону, сходяться в одній точці. При погляді на речі в двухточечной перспективі, коли ми дивимося на них під певним кутом, можна бачити паралельні лінії об'єктів, що віддаляються від нас у двох горизонтальних напрямках. Для правильного зображення горизонталей необхідно знати декілька закономірностей і прийомів.
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - коробочка без кришки.
Інструкція
1
Покладіть перед собою на достатній відстані (близько двох метрів) порожню прямокутну коробку без кришки. Назвемо це постановкою, композицію якої становить коробка, що лежить на певній площині. Намалюйте її, застосовуючи метод кутовий перспективи.
2
Визначте лінії площині, на якій лежить коробка, і намітьте їх на аркуші паперу. Також визначте, дивлячись на постановку з коробкою, де знаходиться лінія горизонту відносно цієї площини, і нанесіть її на малюнок. Лінія горизонту завжди розташована на рівні очей рисувальника.
3
Позначте на лінії горизонту дві точки сходу. Подумки продовжуючи горизонтальні паралельні лінії коробки у вашій постановці, визначте місце їх розташування спочатку візуально, а потім нанесіть їх на малюнок у вигляді крапок або невеликих штрихів.
4
Намалюйте лінію ближнього до вас, переднього ребра коробки. Для цього співвіднесіть її розташування з уявною лінією горизонту (наскільки вона вище або нижче) і перенесіть це співвідношення на малюнок.
5
З'єднайте кінці вертикального відрізка, який зображує переднє ребро коробки, з обома точками сходу допоміжними прямими лініями. Малюйте тільки від руки, використання лінійки неприпустимо, оскільки це не креслення, а малюнок.
6
Тепер намалюйте два інших видимих ребра коробки строго вертикальними лініями, поміщаючи їх між сходящимися допоміжними лініями. Дотримуйтесь пропорції зображуваної натури, використовуючи окомір: визначте, наскільки переднє ребро коротше (або довше) тих ребер, які розташовані горизонтально. Також можна використовувати для цієї мети олівець у витягнутій вперед руці: відзначте на ньому пальцем величину переднього ребра і візуально «виміряйте» нею інші частини коробки.
7
Переходьте до позначення задніх, невидимих граней коробки. З'єднайте обидві вершини її лівого ребра з правого точкою сходу, а вершини правого ребра - з лівої. В точках перетину цих нових ліній будуть розташовані вершини заднього ребра коробки. Також на малюнку утворилася її верхня грань.
8
З'єднайте отримані точки перетину вертикальної лінією. Переконайтеся, що вона дійсно розташована під прямим кутом до лінії горизонту. Якщо це не так, то вам необхідно скорегувати попередні побудови, щоб заднє ребро коробки не мало ні найменшого нахилу.
9
підчистити малюнок, акуратно стерши зайві лінії побудови ластиком. Уточніть лінії площині, на якій лежить коробка, використовуючи описаний метод.
Світ, який нас усіх оточує, має три виміри, а ось аркуш паперу або полотно, на якому ми намагаємося зобразити навколишню реальність, на жаль, всього-на-всього двомірний. Для того, щоб зображувані нами об'єкти здавалися максимально об'ємними і реалістичними, потрібно дотримуватися певних правил і вірно вибудовувати перспективу .
Вам знадобиться
  • аркуш паперу, олівець, лінійка
Інструкція
1
Отже, перше, що потрібно зробити при побудові перспективи - знайти лінію горизонту. Лінія горизонту - це та лінія, яка знаходиться на рівні ваших очей. Всі предмети, розташовані в просторі, можуть бути на рівні лінії горизонту, вище або нижче неї. Визначившись, де знаходитиметься лінія горизонту на вашому аркуші, прокреслите її лінійкою.
2
На лінії горизонту потрібно відзначити точку сходу, в якій будуть сходитися всі паралельні лини тривимірного зображення, число таких точок не обмежена, лише в найпростіших випадках точка сходу виявляється одна.
3
Далі визначаємо, де відносно лінії горизонту розташовуватиметься предмет. Якщо він знаходиться на рівні очей (тобто на лінії горизонту), то ми дивимося на предмет прямо. Якщо предмет розташований вище лінії горизонту, ми дивимося на нього знизу, відповідно, в цьому випадку стає видно нижню частину предмета. Якщо ж предмет помістити нижче лінії горизонту, то видимої виявиться верхня частина. Будуємо предмет, перевіряємо за допомогою лінійки, щоб всі паралельні лінії сходилися в одній точці.
Зверніть увагу
Також при побудові преспективи потрібно пам'ятати не тільки про те, що всі паралельні прямі сходяться в одній точці, а й про те, що в міру віддалення все зображувані предмети зменшуються. Сильно вилучені предмети і зовсім перетворюються в точки.