Чому гикає новонароджений.

Гикавка - явище рефлекторне, що викликається судорожними скороченнями діафрагми. У новонароджених дітей вона спостерігається досить часто. Нетривала гикавка (протягом 10 -15 хвилин) патологією не є і самій дитині особливого незручності не доставляє. Однак причини її появи слід проаналізувати і усунути.
Інструкція
1
Вважається, що дитина гикає, якщо йому холодно. Дійсно, організм новонародженого часто саме так реагує на переохолодження. Якщо гикавка почалася на вулиці, то постарайтеся скоріше повернутися додому і відразу ж погодуйте малюка, навіть якщо час годування ще не настав. Якщо вдома - візьміть на руки, зігрійте своїм теплом, напоїть теплою водичкою. Дитина зігріється, гикавка припиниться.
2
Вважається, що дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, перегодувати неможливо. Це не зовсім так. Здорової дитини не рекомендується годувати частіше, ніж через 1,5 - 2 години. В іншому випадку може виникнути порушення травлення, а розтягнулася стінка шлунка тиском на діафрагму спровокує гикавку. Чи не перегодовуйте дитини.
3
Якщо дитина смокче занадто активно, то в його шлунок разом з молоком потрапляють бульбашки повітря. В цьому випадку також можливе виникнення гикавки. Відразу після годування потримайте малюка деякий час вертикально ("стовпчиком"), щоб з шлунку вийшов проглинула ним разом з молоком повітря. Для дитини, що знаходиться на штучному вигодовуванні придбайте спеціальну антіколіковую пляшечку, яка запобігає потраплянню в шлунок бульбашок повітря. У кожному разі дірочка в сосці має бути невеликою, щоб дитина смоктала повільно.
4
Гикавка у новонародженої дитини може виникнути внаслідок переляку, викликаного раптовим шумом, різким бавовною, включенням або вимиканням світла, тим, що його взяв на руки незнайомий чоловік, емоційним перевантаженням. Захистите дитину від відвідувачів, відмовтеся від гучної музики, намагайтеся звести до мінімуму всі, що може налякати малюка.
5
Якщо гикавка новонародженої дитини явище часто повторюване, слід проконсультуватися з лікарем. Довга, безперервна гикавка може бути проявом тяжкого захворювання.