Як підібрати гвинт до човнового мотора.

Для кожного судна з човновим мотором є свій оптимальний гребний гвинт . Але в разі використання судна в багатьох іпостасях - для риболовлі, для прогулянок, для буксирування воднолижників - вам буде потрібно кілька гвинт ів. Обов'язково придбайте для вашого судна запасний гребний гвинт з комплектом кріплення до нього.
Вам знадобиться
  • - судно;
  • - човновий мотор;
  • - гребний гвинт;
  • - тахометр.
Інструкція
1
Визначте основні параметри гвинт а для човнового мотора. Ними є діаметр самого гвинт а і його крок. Від цих параметрів, враховуючи потужність двигуна, залежить максимальна швидкість човна. Відстань в дюймах, яку долає гвинт ом за один оборот, тобто крок гвинт а човнового мотора.
2
Знайдіть в позначенні, проставлених на самому гребному гвинт е, діаметр і значення кроку гвинт а. Наприклад, напис 9,9х13 означає, що у даного гвинт а для човнового мотора O становить 9,9 дюймів при кроці 13 дюймів.
3
Подивіться в інструкції до човнової мотору , які максимальні обороти він може розвинути на «повному газу», при відкритій заслінці дроселя. Розженете човен до максимальних обертів. Тахометром виміряйте швидкість обертання вала двигуна, зазвичай вона не перевищує 5500 об./Хв.
4
Зверніть увагу на швидкість обертання вала при максимально відкритій заслінці. Якщо вона менше рекомендованих максимальних обертів, то зняті показання тахометра позначте як максимальну швидкість даного типу гребного гвинт а.
5
Обчисліть крок гвинт а човнового мотора. Один дюйм кроку гвинт а - це приблизно 200 об./Хв. Знайдіть різницю між показаннями тахометра і паспортними максимальними оборотами, розділіть її на 200. Отримане значення розділіть на передавальне число редуктора човнового мотора. Якщо в результаті отримаєте цифру 2, отже, для цього човнового мотора доцільніше використовувати інший гребний гвинт , що має крок на 2 дюйма менше. З новим гвинт ом ваше судно доб'ється запланованої максимальної швидкості.
6
При виборі гвинт а до човнової мотору дотримуйтеся певного правила. Гвинти гребні з великим кроком використовуйте для швидкохідних легких човнів, а з меншим кроком - для тихохідних і важких. Зміна кроку гвинт а човнового мотора є єдиним способом узгодити гвинт з двигуном і з човном.
Зверніть увагу
Гвинт з горизонтально розташованої віссю працює ефективніше. У гребного гвинта, встановленого з нахилом більше 10 градусів до горизонту, ККД знижується.
Якими б не були місткими сучасні жорсткі диски, рано чи пізно вони виявляються заповненими, і тоді виникає необхідність підключити другий гвинт - правильніше кажучи, вінчестер.
Інструкція
1
Вимкніть системний блок від електроживлення і зніміть з корпусу бічну панель, відвернувши скріплюючі гвинт и. Якщо ваш жорсткий диск підключається до материнської плати через інтерфейс IDE, ви будете використовувати широкий 80-контактний шлейф сірого кольору з двома або трьома роз'ємами. Через один роз'єм шлейф підключений до материнської плати, до двох інших під'єднуються жорсткі диски або оптичні дисководи.
2
На жорсткому диску з того боку, куди приєднуються роз'єми кабелю і харчування, є спеціальне поле з кількома контактами, два з яких об'єднані джампером (перемичкою). Замикаючи різні контакти, ви даєте вказівку BIOS (Basic In-Out System) комп'ютера, яка роль призначена цього вінчестера. Якщо ви збираєтеся встановити на нього операційну систему і зробити його завантажувальним, виставляйте перемички в положення Master («головний»). Якщо це другий жорсткий диск, і доля його - стати сховищем інформації, перемичками позначте положення Slave («ведений»). Можливий варіант підключення Cable Select, при якому режим роботи визначається кабелем: пристрої, підключене до крайнього кабельному роз'єму, призначається Master, а до середнього - Slave. Для такого підключення необхідний спеціальний шлейф з кабельною вибіркою. Комбінації замикання контактів намальовані на наклейці на верхній стороні вінчестера.
3
Уважно огляньте роз'єми интерфейсного шлейфа і вінчестера - на них є «ключі» для того, щоб уникнути невірного приєднання: на роз'ємі вінчестера - виїмка, шлейфа - виступ. Іноді кабелі маркують додатково: уздовж однієї зі сторін наносять червону смужку. Шлейф повинен підключатися так, щоб смужка була ближче до гнізда живлення вінчестера. До материнської плати шлейф під'єднується так само з урахуванням «ключів».
4
Підключіть до жорсткого диска блок живлення. Верхні частини роз'ємів живлення кабелю і вінчестера закруглені, так що неправильно з'єднатися не получітся.Поставьте на місце бічну кришку, підключіть комп'ютер до електроживлення. Натисніть кнопку Power, після первинного опитування заліза зайдіть в BIOS і переконайтеся, що система «побачила» новий вінчестер.
5
Після завантаження операційної системи, при необхідності, розбийте новий вінчестер на логічні диски і відформатуйте їх.
Зверніть увагу
Якщо вінчестер підтримує інтерфейс SATA, встановлювати перемички не потрібно.