Як креслити шпильку.

Студенти технічних навчальних закладів часто стикаються з необхідністю складання креслень - це неминуча частина навчального процесу. В якості класичної моделі для креслення часто виступає шпилька, так як вона досить проста, зате дозволяє зрозуміти основні принципи креслення.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу А4;
  • - олівці різної твердості;
  • - ластик;
  • - лінійка;
  • - циркуль.
Інструкція
1
Для того щоб накреслити шпильку , візьміть аркуш паперу формату А4, вибирайте білий папір хорошої якості (дуже зручно використовувати папір з уже накресленої рамкою для основного напису). Крім того, приготуйте кілька видів олівців: тонкі тверді для проекційних і розмірних ліній, олівці середньої твердості для ліній деталі і товстий м'який олівець для остаточного обведення шпильки. Вам знадобиться також хороший ластик для видалення зайвих ліній.
2
Уважно ознайомтеся з деталлю, огляньте її, усвідомите загальну геометрію і форму окремих частин. Подумки розділіть шпильку складної форми на прості частини. Якщо ви креслите шпильку з натури, дізнайтеся всі необхідні розміри за допомогою штангенциркуля і лінійки (наприклад, діаметр різьби і центральної частини, довжину).
3
Виберіть формат і кількість видів, часто шпильку креслять тільки у фронтальному вигляді, так як вона симетрична. Однак вам може знадобитися також профільний вид шпильки або розріз, розташовуйте його праворуч від основного креслення. Намітьте на аркуші паперу місця для видів і проведіть осі симетрії.
4
Якщо вам необхідний розріз, обов'язково вкажіть на головному вигляді, яким місцем він відповідає, за допомогою двох вертикальних ліній і заголовних букв, наприклад, А-А.
5
Почніть креслити шпильку : намітьте тонкими лініями деталь, дотримуючи всі розміри і пропорційність частин. Зверніть увагу на проекційну зв'язок між фронтальним і профільним видом. Кожну частину шпильки виконуйте спочатку на головному вигляді, а після цього переносите за допомогою ліній проекції на профільний вид або розрізи.
6
Різьблення зображайте за допомогою суцільних основних ліній по зовнішньому діаметру різьби і тонкою лінією - по внутрішньому. На головному вигляді обриси внутрішнього діаметра проводите на всю довжину, а на профільному вигляді або розрізі позначте у вигляді дуги? від кола. При необхідності позначте сбег (кут 45 градусів).
7
Видаліть всі зайві лінії після того, як переконаєтеся в правильності зображення.
8
Винесіть всі необхідні розміри і проставте їх значення креслярським шрифтом.
9
Обведіть ескіз шпильки м'яким олівцем, контури можуть бути товщиною до 1 мм.
10
Заповніть основний напис, вкажіть назву деталі і матеріал.