Як виростити ранні помідори.

Урожайність помідора часто залежить саме від хорошої розсади, яку, до речі, краще вирощувати самостійно. Саме від сорту і часу посадки залежатиме термін збору врожаю.
Вам знадобиться
  • - насіння помідор (ранній сорт);
  • - спеціальний грунт;
  • - невеликі стаканчики;
  • - ящик для розсади.
Інструкція
1
Для початку підготуйте насіння для посадки. Для цього розкладіть їх у бавовняні ганчірочки або полотняні мішечки, розподіливши по сортам. У невеликому блюдце розведіть слабкий розчин марганцівки і опустіть туди заготовлені насіння. У такому стані потримайте їх не менше 30-40 хвилин в теплому місці.
2
Перед посадкою насіння обов'язково прогрійте їх. Для цього знезаражені насіння помістіть на 2-3 години в термос з температурою води близько 50 градусів. Пам'ятайте: насіння не варто прогрівати на печі або батареї, так ви їх тільки підсушіть.
3
Для гарної схожості розсади насіння перед посадкою можете обробити спеціальним стимулятором росту. Для цього вам знадобиться 2 склянки теплої води, 1 столова ложка деревної золи. Дані інгредієнти ретельно змішайте і залиште на 1-2 доби, розмістивши там насіння.
4
Висадку насіння проводите в невеликі ящички, заповнені спеціальним субстратом для томатів, або універсальним грунтом. Придбати його можна в спеціалізованому магазині. Якщо ви будете використовувати грунт з городу, то перед цим обов'язково прокалите його.
5
Насіння висівають в невеликі борозенки на глибину не більше одного сантиметра. Як тільки з'являться перші сходи, прорідити розсаду. Після появи 2-3 листочків проведіть пікіровку, розсадивши рослина в окремі невеликі стаканчики. Полийте рясно розсаду. Також не забувайте і про температурний режим - днем вона повинна бути не нижче 25 градусів, вночі - 10-12 градусів.
6
Якщо вирощування раннього сорту помідор ви будете виробляти в скляних або плівкових теплицях, то висівають розсаду в лютому - березні місяці. Якщо вирощувати томати будете на відкритому грунті під плівкою - ідеальний час для висадки - середина березня.
7
Підживлення є визначальним фактором при вирощуванні раннього сорту врожаю. Її необхідно проводити 3-4 рази за сезон. Для цього 2 чайні ложки хлористого калію змішайте з 2 столовими ложками суперфосфату і 1 чайною ложкою аміачної селітри. Дану суміш розведіть у відрі води і кожні 2 тижні поливайте отриманої консистенцією. Багатого вам врожаю!