Як відновити ванну.

Що робити, якщо ванна з часом перетворилася з білосніжною в брудно-жовту, емаль стала шорсткою і потріскалася? Звичайно, можна придбати нову, витративши масу грошей на покупку і масу часу на заміну сантехніки. Але є і більш економічні способи.
Вам знадобиться
  • Емаль для ванної
  • Абразивне миючий засіб (що не містить хлору)
  • Наждачний папір
  • Кислота
  • Гумові рукавички
  • Кисть або пульверизатор для фарби
Інструкція
1
Найпростіший і малобюджетний спосіб повернути ванні «другу молодість» - це реставрація емалі. Для цього потрібно нанести на підготовлену поверхню ванни шар спеціальної емалі. Купити її можна в спеціалізованих будівельних магазинах. До речі, емаль буває не тільки білою, а й кольоровий, так що у вас є можливість зробити вашу ванну хоч рожевою, хоч бузкової. Як правило, в комплекті з емаллю продається набір «супутніх матеріалів» для реставрації (реактиви для підготовки поверхні і гумові рукавички).
2
Для того, щоб відновити ванну, насамперед необхідно дуже ретельно очистити поверхню ванни від забруднень, при необхідності зашліфувати нерівності наждачним папером. Можна використовувати абразивні миючі засоби (тільки перевірте, щоб в їх складі не було хлору). Після закінчення чищення змийте весь накопичився сміття.
3
Наступний етап - знежирення поверхні. Надіньте рукавички і нанесіть на стінки ванни додається до емалі кислоту (як правило, в наборі йде щавлева кислота) і залиште на годину-півтори, після чого ретельно змийте.
4
Після цього потрібно як слід прогріти ванну: або налити її до країв гарячою водою і дати трохи постояти (майте на увазі, після цього буде потрібно дати ванній просохнути), або обробити гарячим повітрям за допомогою фена, можна використовувати газовий пальник.
5
Тепер нарешті можна наносити емаль - це робиться або пензлем, або пульверизатором. Накладайте емаль по можливості рівно, без патьоків, ретельно профарбовуючи всю поверхню. Дайте емалі просохнути протягом доби - і можете користуватися ванною, яку ви привели в порядок своїми руками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pdjK_BdgAm8
Зверніть увагу
Відновлення ванни за допомогою емалювання можливо тільки в тому випадку, якщо корпус ванній добре зберігся. Якщо ванна деформована, корпус потріскався, або є сколи на місці зливу - реставрувати її безглуздо, необхідно купувати нову.
Іноді позбутися старої ванни набагато складніше, ніж її відреставрувати одним з доступних способів. Особливо це стосується чавунних ванн - дуже важких і часто дуже громіздких.
Вам знадобиться
  • - спеціальна емаль для чавунних ванн;
  • - кисть;
  • - грунтовка.
Інструкція
1
Оберіть метод відновлення чавунної ванни. На сьогоднішній день їх існує три: покриття поверхні ванни емаллю, «наливна ванна» і акриловий вкладиш.
2
Якщо ви вирішили скористатися першим з перерахованих способів, придбайте спеціальну емаль. Нею за допомогою кисті ванна покривається вручну. Продається емаль і в аерозольних балончиках, але за якістю вона програє звичайній.
3
Ретельно отмойте ванну від усіх наявних забруднень та іржі. Якщо це необхідно перед нанесенням емалі скористайтеся ґрунтувальними засобами.
4
Наносьте емаль у напрямку зверху вниз, так ви уникнете можливих патьоків. Можна використовувати і валик, але витрата барвника при цьому дещо збільшиться. Не прагніть зробити все з першого разу, допустимо нанесення декількох шарів.
5
Скористайтеся методом реставрації «наливна ванна», якщо на чавуні є глибокі тріщини і відколи. Приготуйтеся до того, що буде багато пилу: використовуйте старе простирадло і непотрібні газети. Суть методу така: в процесі наливу спеціального рідкого речовини - стакрилу відбувається миттєве заповнення всіх пустот і западин. Поверхня ванни шліфується спеціальними пристосуваннями. На просушку необхідно чотири дні - рівно стільки не можна нею користуватися. На відміну від попереднього цей спосіб дає бездоганну гладкість поверхні і продовжує термін служби ванни на набагато більший період часу.
6
Суть третього способу відновлення ванни, іменованого «акриловий вкладиш» або «ванна у ванну» полягає в тому, що вкладиш, виготовлений з твердого акрилу, накладається в ванну зсередини, а потім прикріплюється до її бортикам. Щоб виготовити такий вкладиш, необхідно провести попередні виміри реставрується ванни. При дбайливому використанні і ретельному догляді за ванною, такий вкладиш може прослужити 5-6 років.