Як вирішувати з математики магічні квадрати. відсотки, квадрати в математиці.

Магічні квадрати - одна з найдавніших завдань у математики. Щоб навчитися їх вирішувати, потрібно зрозуміти принцип. Використовуйте наведений алгоритм рішення, який допоможе вам навчитися справлятися з цією хитрою завданням.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка або олівець;
  • - ластик;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Накресліть магічний квадрат на аркуші паперу. Якщо ваш квадрат розділений на 9 клітин, в них потрібно розкласти числа від 1 до 9 так, щоб сума числі в кожному стовпці, рядку і діагоналі становили 15. Краще накреслити квадрат на аркуші в клітинку і вписувати цифри не ручкою, а олівцем - так вам легше буде вносити зміни, і ви не заплутаєтеся в закреслення цифр.
2
Напишіть у всіх клітинах по цифрі 5. У цьому випадку, природно, правило магічного квадрата, за яким усі сторони, стовпці і діагоналі мають бути рівні 15, буде дотримано.
3
У трьох клітках залиште цифри 5. Це може бути, наприклад, верхня ліва клітка, середня ліва і обов'язково середня. У двох поруч стоять клітинах додайте до п'ятіркам цифри 1 і 2, тобто вони повинні перетворитися на 6 і 7.
4
Тепер закінчите заповнення квадрата. Розставте за вільними клітинам цифри 1, 2, 3, 4, 8 і 9. Пам'ятайте, що сума всіх сторін, діагоналей і стовпців повинна бути рівна 15.
5
Існує й інший спосіб - використання симетрії. Накресліть квадрат 5х5 клітин. Усередині цього квадрата драбинкою напишіть поспіль числа від 1 до 9. У центрі повинна бути цифра 5.
6
Потім «перекиньте» цифри 1 і 9 через цифру 5 і напишіть їх поруч з цифрою 5, тобто одиниця повинна встати праворуч від п'ятірки, а дев'ятка - зліва. Те ж саме зробіть з цифрами 3 і 7 (поставте трійку під п'ятіркою, а сімку - над нею).
7
Після того як ви це зробите, вам залишиться просто заповнити залишилися вільними клітини.
Зверніть увагу
Якщо ви - новачок у справі вирішення магічних квадратів, то потренуйтеся спочатку у вирішенні найпростіших завдань такого роду. Тому що, навчившись вирішувати квадрати 3-го і 5-го порядку, ви зможете перейти до вирішення складніших магічних квадратів, наприклад, 10-го і навіть 15-го порядку.
Корисна порада
Якщо ви вирішуєте квадрат, в якому деякі значення вже відомі, використовуйте рівняння з невідомими.