Як давати сік маляті.

Сік - корисний і поживний напій для малюка в перші роки його життя. Він багатий цілим рядом вітамінів і мікроелементів, які дуже важливі для дитячого організму. Однак, при годуванні дитини соками слід дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Фруктові і овочеві соки дуже корисні для малюків. У період годування груддю, особливо, на третьому місяці, вітамінів в молоці матері недостатньо. Тому лікарі-педіатри радять додавати в раціон дитини соки. Робіть це правильно і дуже акуратно, оскільки при нераціональному годуванні можуть виникнути проблеми з травленням.
2
У перші три місяці використовуйте соки фруктів тільки окремо. Надалі можна переключитися на суміші соків, наприклад, бананово-яблучний або морквяно-гарбузовий. Останній напій містить вітаміни A і C, корисні для дитячого організму. Також дуже корисний виноградний сік, який благотворно впливає на кровотворення і піднімає тонус.
3
Щоб уникнути розладу травлення давати сік дитині потрібно в певний час. Не слід поїти дитину соком під час годування грудьми або після такого. Зазвичай сік дають за півгодини-годину до їди. Крім того, слід враховувати сумарний обсяг соку, споживаного дитиною за день. У перші чотири місяці життя давайте йому три-чотири чайних ложки соку на добу. На п'ятому місяці їх кількість можна збільшити до п'яти-шести. В шість місяців можна давати дитині протягом дня 30 - 50 мілілітрів соку.
4
Однорічному малюкові можна давати сік разом з печивом. Кукурудза, злаки і хліб добре засвоюються разом не тільки з соком, але і з компотом. Також у всіх випадках приймайте до уваги не тільки корисні, але і смакові якості соків. Частіше радуйте дитини тими з них, які йому більше подобаються.
5
Якщо ваша дитина страждає алергією, не давайте йому фруктових соків до шестимісячного віку. Потім почніть зі світлих соків (яблучного, грушевого, виноградного), оскільки в них алергенів порівняно мало. Уникайте соків екзотичних фруктів. Якщо ви помітили у дитини прояв алергії на строго певний вид соку, повністю виключіть його.
Фруктовий сік - перший «дорослий» продукт в раціоні малюка. До цього він пив тільки мамине молоко ... Насчет часу введення соку варто порадитися з дитячим лікарем. Одним дітям сік рекомендують давати вже в кінці четвертого тижня життя, іншим - з 3-4 місяців. Однак є загальні правила привчання малюка до соків.
Вам знадобиться
  • - соковижималка (або терка і марля);
  • - фрукти, овочі, ягоди;
  • - вода або сироп.
Інструкція
1
Почніть з соку зелених яблук, який легше перетравлюється і засвоюється. Спочатку дайте кілька крапель після годування, на наступний день - по половинці чайної ложки після двох годувань, потім - по чайній ложці після двох годувань і т.д., за 5-7 днів збільшивши порцію до 5-6 чайних ложок.
2
Коли крихітка звикне до соку з яблук, запропонуйте йому сік з вишні або чорної смородини. Потім слід вводити сік з груші, сливи, абрикоса, граната. Давайте напій в першій половині дня і спостерігайте за реакцією малюка; іноді соки викликають алергію. Кислі і терпкі соки розводьте кип'яченою водою. Допускається трохи підсолодити напій цукровим сиропом.
3
Введіть морквяний, капустяний і буряковий сік. Потім починайте давати змішані соки (тільки не поєднуйте фрукти та овочі; виняток - сік з чорної смородини, підходящий до всього). Вибирайте напої залежно від стану дитини: багаті дубильними речовинами соки (вишневий, гранатовий, чорносмородиновий, чорничний) треба давати малюкам з нестійким стільцем; капустяний і буряковий сік рекомендуються дітям, у яких трапляються запори.
4
Не давайте виноградний сік: в ньому багато цукру і мало вітамінів. Обережніше з морквяним соком: можливо пожовтіння шкіри і алергія.
5
Пізніше, вводячи в раціон дитини фруктові та овочеві пюре, сир і каші, не забувайте про соки - не припиняйте давати їх дитині. З ягідними соками можна навіть змішувати ті страви, які малюк їсть не дуже охоче.
Зверніть увагу
Для приготування соку не обов'язково використовувати соковижималку (адже порції дуже малі!). Часом досить пластмасової терки або стерильною марлі. Купуючи «магазинні» соки, звертайте увагу на напис «рекомендовано для дитячого харчування»; до того ж бажано, щоб вказувався вік.
Корисна порада
Краще вводити дітям сік після годування як доповнення до «основної їжі» 1-3 рази на день. Якщо поїти крихітку між годуваннями або відразу перед тим, як прикласти до грудей, це може знизити апетит.