Як поставити струни на електрогітару.

Струни на електрогітарі піддаються істотному механічному впливу. Приблизно через місяць вони починають втрачати свої властивості, стають менш еластичними, можуть навіть лопнути. Тому будь-який гітарист повинен вміти зняти струни і поставити на їх місце нові.
Інструкція
1
Ослабьте зносилися струни, покрутивши колки, і зніміть їх. Очистіть поріжки і кілки від накопичилася пилу. Протріть гриф гітари м'якою сухою ганчіркою, яка змочена в спеціальному засобі по догляду, поки струни вам не заважають. Такі кошти можна придбати в спеціалізованих музичних магазинах. Є речовини і для обробки струн, які використовуються для запобігання їх забруднення та окислення. Якщо якась струна лопнула, зніміть її з кілочка, а решту акуратно видаліть знизу, через поріжок.
2
Просмикніть нові струни через нижній поріжок і підтягніть їх до кілків. Вставте їх у спеціальні дірочки. Закрутіть колки, не допускаючи зайвого натягу. Напрямок накручування повинна бути однаково для всіх струн. Зайву довжину струн можна відкусити за допомогою кусачок, можна залишити вільною, а можна накрутити на кілочок цілком. Все залежить від вашого бажання і наявності часу.
3
Проведіть настройку гітари, враховуючи номери струн і загальний стрій. Залиште інструмент на деякий час: струни повинні трохи розтягнутися. Новачки, почувши, що гітара звучить не так, як треба, помилково вважають, що їм дістався неякісний товар. Не варто лякатися - це нормально. Пара годин, і струни перестануть розтягуватися. Зачекавши деякий час, перевірте лад ще раз і при необхідності налаштуйте гітару заново. Якщо ви переставляєте струни під час репетиції, враховуйте здатність нових струн до розтяжці і слідкуйте за ладом гітари.
4
Не варто міняти тільки одну струну - її звучання буде трохи іншим, ніж у старих струн. Краще поміняти всі струни, тоді можна бути впевненим в хорошому звуці гітари. Інструмент буде готовий до гри через пару годин. Як вказувалося вище, якщо потрібно грати відразу, доведеться підлаштовувати гітару під час репетиції чи концерту.
З необхідністю міняти струни стикається кожен гітарист. Струни лопаються, истираются, гітара швидко розбудовується. Ставити струни на електрогітару небагато чим складніше, ніж на акустику, але вам знадобляться деякі додаткові інструменти.
Вам знадобиться
  • - інструкція до електрогітари;
  • - струна;
  • - електрогітара;
  • - викрутка;
  • - кусачки;
  • - комірець.
Інструкція
1
Купіть підходящі струни. Краще мати в запасі кілька наборів однотипних струн, щоб у потрібний момент вони завжди опинилися під рукою. В кейсі місце для них завжди знайдеться. Вороток теж краще носити з собою, він значно полегшує життя і людині, що грає на акустичній гітарі, а вже власнику електрогітари просто необхідний. У різних гітар різні утримувачі, тому уважно прочитайте інструкцію, як кріпляться ваші струни і як правильно їх знімати.
2
Зніміть старі струни. Зробити це можна двома способами - перекусити кусачками або акуратно скрутити з кілків. Перший спосіб застосовується в екстрених випадках, коли струни треба зняти дуже швидко. При цьому потрібно дотримуватися обережності і не допускати перекосу грифа, тобто перекушувати треба не всі струни поспіль, а в певній послідовності. Почніть з першої (найтоншої), потім перекусіть шосту, далі пару 2-5 і, нарешті, центральні 3 і 4 струни. Другий спосіб більш безпечний і надійний, але вимагає деяких витрат часу. Струни краще знімати в тому ж порядку. Витягніть струни з кріплень. Зверніть увагу на те, яким чином струни кріпляться в власниках.
3
Подивіться маркування нових струн. Якщо її немає, розкладіть їх по товщині. Особливу увагу зверніть на середні струни. Шосту з п'ятої навіть початківці гітаристи плутають досить рідко, як і п'яту з четвертої, а от замість другої поставити третю досить легко, і тоді всі праці підуть нанівець.
4
Ставити струни починайте з самої товстої, тобто з шостої. Тримачі струн можуть бути різними, на деяких інструментах вимагається відкручувати задню стінку, щоб протягнути струну в бридж, на інших це не потрібно. Після шостої ставиться перша струна, потім - п'ята, друга, четверта і третя.
5
Просмикніть вільний кінець струни в отвір кілочка. Це робиться точно так само, як і на акустиці. Потім потрібно вибрати довжину робочої частини струни. Цей момент дуже важливий. Робоча частина складається з двох відрізків - того, який коливається при грі, і того, що намотується на кілочок.
6
Покладіть гітару на коліна. Гриф повинен бути спрямований в ліву сторону. Притримаєте струну у кілочка. Другою рукою визначте робочу довжину. Щоб це зробити, вказівний палець правої руки просуньте під струну і злегка її натягніть. Середній палець випрямити. Він повинен впертися в корпус якраз між звукоснимателями. Зайвий шматок, який з'явиться з боку колка, залом.
7
Натягніть струну. Колок краще обертати воротком. Струну весь час натягайте пальцями, а витки укладайте рівно. Для першої та другої струн достатньо 2-4 витків навколо кілочка, для третьої - не більше трьох витків, для четвертої, п'ятої та шостої - два витки. Коли натяг стане помірним, не прагніть відразу її налаштувати, а поставте наступну струну.
8
Після того, як всі струни опиняться на своїх місцях, приступайте до налаштування. Електрогітару можна налаштувати за звичайним камертону або електронному тюнера, який ви знайдете в будь гітарної програмі.