Як змонтувати електропроводку.

Електрична проводка - це система проводів, по яких подається напруга до джерел споживання енергії. Монтаж електропроводки вимагає спеціальних знань і навичок. Тому цей вид робіт рекомендується довіряти професіоналам.
Інструкція
1
Виберіть тип електропроводкіСуществуют відкритий і закритий способи монтажу електропроводки. Слід врахувати, що відкрита проводка використовується, як правило, в підсобних приміщеннях і вкрай рідко застосовується в квартирах. Прихована проводка є найбільш поширеним видом електропроводки, зокрема, через свою безпеки. До її недоліків можна віднести необхідність штробления стін при прокладці і неможливість приєднання нових струмоприймачів без порушення цілісності стінового покриття.
2
Складіть план монтажу електропроводкіУкажіте на плані місце входу кабелів напруги в будинок, розмітьте місця установки вимикачів, розеток, з'єднувальних коробів, світильників та інших електроприладів. Намітьте траси електропроводи. Прорахуйте і закупите необхідні матеріали.
3
Проведіть розмічальні работиРазметіть лінії прокладки електропроводки можна за допомогою спеціального розмічального шнура. Слід врахувати, що дроти на стінах повинні розташовуватися або строго вертикально, або - горизонтально. Причому, горизонтальні ділянки рекомендується прокладати на відстані в 20 см від стелі приміщення. Кут повороту траси електропроводки повинен складати строго 90 градусов.Наметьте на стінах місця установки сполучних, настановних і відгалужувальних коробів. Слід врахувати, що за існуючими стандартами розетки повинні знаходитися на відстані в 20-30 см, а вимикачі - 90 см від рівня підлоги.
4
проштробити стіни по наміченої раніше трасі електропроводки за допомогою штроборіза. Підготуйте поглиблення для установки коробок.
5
Покладіть дроти в пророблені штроби таким чином, щоб вони не виступали за поверхню стін. Закріпіть їх за допомогою розчину алебастру або спеціальних хомутиков. Слід знати, що кріпити електричні дроти за допомогою цвяхів категорично запрещается.Ізбегайте перетину плоских проводів. При необхідності, підсильте місця перетину декількома шарами ізоляційної стрічки.
6
Встановіть відгалужувальні та з'єднувальні коробки. Змонтуйте подрозетники.
7
Виконайте з'єднання проводів в спеціальних коробах. Встановлення та під'єднання розетки і вимикачі.
8
Нанесіть на стіни шар штукатурки для того щоб приховати дроти. Ваша електропроводка готова.