Як сушити гірськолижні черевики.

Взимку багато хто любить кататися на ковзанах та лижах, в тому числі гірських. Але після довгих катань лижна взуття промокає, і гірськолижні черевики потребують сушці. Звичайно, якщо ви не збираєтеся на наступний день знову кататися, то можна залишити черевики в спокої, і вони висохнуть самостійно, але це дуже довгий процес і за ніч взуття зазвичай не встигає віддати всю накопичену вологу. Як же тоді бути?
Інструкція
1
Придбайте спеціальну електричну сушку для черевиків. Вона являє собою два невеликих пристосування, з'єднаних однією виделкою. Вставте спочатку один пристрій у внутрішній чобіток черевика, потім точно таким же чином вставте другий пристрій в другій чобіток, і тільки після цього підключіть вилку до розетки. Сушарка почне світитися приємним для очей світлом. Сам процес сушки займає близько 7-9 годин. Після черевики можна відразу ж одягати і їхати кататися в гори.
2
Скористайтеся традиційним методом сушки. Вийміть чобіток з черевика і помістіть його поруч з обігріваючим приладом. Тільки будьте уважні і не кладіть занадто близько до приладу, інакше ви зіпсуєте вкладиші. Дотримуйтесь таку відстань, щоб тепле повітря потрапляв на чобіток, але, у жодному разі, не нагрівав його занадто сильно. Сильне нагрівання призводить до деформації внутрішнього черевика, в результаті чого кататися в такому взутті буде вкрай незручно і небезпечно.
3
Щоб кожен раз при сушінні не витягувати чобіток, залиште взуття на деякий час на морозі. Як тільки черевики охолонуть, занесіть їх у приміщення, закрийте халяву і поставте їх сушитися біля батареї хвилин на тридцять або сорок. Слідкуйте, щоб взуття не стикалася з батареєю, інакше вона швидко зіпсується. Після того як взуття прогріється, приберіть її подалі від батареї і тільки після цього відкрийте халяву.
Корисна порада
В тому випадку, якщо під час сушки внутрішній чобіток деформувався, вставте його в черевик і розігрійте за допомогою фена. Перевірте рукою, чи достатньо він розігрівся. Як тільки вас задовольнить результат, взуйтеся і ретельно зафіксуйте черевики на ногах. Походіть близько п'ятнадцяти хвилин. За цей час розігрітий носок прийме форму вашої ноги і знову застигне.
У людей, що вперше купують гірські лижі, найбільше запитань викликає регулювання кріплень на лижах. Завдання цих кріплень - забезпечити міцний зв'язок черевика з лижею в межі визначених вами навантажень. Тому до налаштування кріплень потрібно підходити з максимальною ретельністю. В будь-якої моделі кріплень можна налаштувати лише два показники: силу відстрілу черевика і зазор фіксуючих губок.
Інструкція
1
Сила відстрілу - це граничне навантаження на кріплення, при досягненні якої черевик автоматично відстібається від лиж. Для того щоб налаштувати даний показник, використовуються дві шкали, які зазвичай розташовуються на задній і передній частині кріплення . Один розподіл даної шкали дорівнює 10 кілограм. Силу відстрілу рекомендується налаштовувати не по вашому вазі, а по жорсткості м'язів і зв'язок ваших ніг, адже саме для їх захисту лижі обладнані цими пристроями. Отже, ні в якому разі не варто квапити події і налаштовувати кріплення на високе навантаження, посилаючись на велику вагу - це може привести до серйозних травм в майбутньому.
2
Спершу почніть приблизно з 30 кілограм зусилля, а через деякий час цей показник можна збільшувати. Пам'ятайте про те, що навантаження на носок і п'яту різна. Тому на перших порах їх можна налаштовувати однаково, але з плином часу ви виробите власне розуміння даних налаштувань і разработаете вашу індивідуальну техніку. Вкрай не рекомендується прислухатися до професіоналів, адже їх стиль їзди може відрізнятися від вашого і просте копіювання налаштувань негативно позначиться на вашому здоров'ї.
3
Далеко не на всіх кріплення х ви знайдете настройку зазору фіксують губок. Зазвичай вона встановлюється тільки на тих моделях лиж, призначених для професіоналів. Даний параметр використовується для того, щоб встановити правильне розташування ноги при сточуванні черевика. Спочатку ви навряд чи будете сточувати черевики, тому надійніше все взагалі не чіпати цей показник. За замовчуванням виробники встановлюють зазор під стандартні черевики.