Чому не можна гасити гас водою.

«Від суми та від тюрми не зарікайся» - говорить народна мудрість. У більш широкому сенсі її треба розуміти так: ніколи не вгадаєш, в яку неприємну, навіть небезпечну, ситуацію ти можеш потрапити. Тому краще заздалегідь знати, як діяти в тому чи іншому випадку. Ось, наприклад, почалася пожежа. Перше і саме природне спонукання - загасити полум'я водою. Адже вода, по-перше, сильно охолоджує палаюче тіло, а по-друге, перешкоджає доступу кисню до нього. Нарешті, вона майже завжди під рукою. А чи завжди можна використовувати воду для гасіння пожежі?
Гасити вогонь водою можна не завжди. Чому ж? Наприклад, якщо горить гас або бензин, або інший аналогічний нафтопродукт. У цьому випадку гасити пожежу водою не тільки марно, але й шкідливо! А тому, що всі ці рідини легше води і, до того ж, не змішуються з нею. Що станеться, якщо на палаючий гас вилити воду? Він тут же спливе наверх, продовжуючи горіти. Напевно деяким людям доводилося бачити кадри кінохроніки часів Другої Світової війни - як горіло паливо на воді біля потопаючих кораблів. Більш того, переміщаючись разом з розтікається водою, пожежа швидко охопить нові площі. Тобто замість того, щоб згаснути, вогонь лише посилиться. Про це обов'язково треба пам'ятати, щоб ненароком не погіршити біду! Але як же в такому разі слід гасити палаючий гас або бензин? За допомогою чого? Перш за все, спеціальними пінними складами, які покривають вогонь, перешкоджаючи доступу кисню. У побуті та на виробництві для цього застосовують пінні вогнегасники з маркуванням ОХП. Крім того, якщо площа спалаху не дуже велика, можна з успіхом застосовувати для його гасіння звичайний пісок або землю. Насамперед слід якомога швидше «захистити» піском або землею осередок пожежі по його периметру, щоб не дати палаючим «струмочкам» розповзтися далі. А потім накидати якомога більше сипучого матеріалу безпосередньо у вогонь. Якщо ж площа спалаху невелика, можна накрити палаючий нафтопродукт великим шматком важкої, щільної тканини, ретельно змоченою водою (щоб матеріал відразу ж не загорівся). Завдяки перекриттю доступу кисню, полум'я повинно майже відразу ж згаснути. Ось таким чином воду для гасіння гасу можна використовувати. Але ні в якому разі не можна лити її на палаючий гас або бензин!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3xYMmiDxaqY
Гасити палаючі нафтопродукти водою не тільки марна затія, але і абсолютно шкідлива - адже йде дорогоцінний час. Однак той факт, що подібні пожежі гасять іншими способами, знають далеко не всі. Хоча цьому є цілком просте наукове пояснення.
Спалахують нафтопродукти так само, як і все інше - від сірника, іскри та інших способів підпалу. Горить таке полум'я довго і красиво. Однак боротися з ним необхідно нетрадиційно. А все тому, що не можна гасити нафтопродукти водою .Тут саме час звернутися до шкільного курсу фізики. Щільність нафти набагато менше щільності звичайної водою. Тому наливається на палаюче пляма вода опускається вниз і накопичується там, у разі не впливаючи на вогнище спалаху. Гарячі же нафтопродукти попросту разом з вогнем спливають на поверхню і продовжують горіти. У зв'язку з цією особливістю виникає і така проблема, як збільшення площі загоряння. Вода розтікається в різні боки, розносячи за собою і масляна пляма нафти, яке продовжує горіти. Тобто буквально в лічені хвилини місце горіння може збільшитися практично вдвое.Тушіть запалав пальне можна тільки повітряно-механічною піною. Для дрібних масштабів підходять і порошкові вогнегасники - такі зазвичай продають для автомобілів. Якщо ви все ж хочете використовувати воду, то вона обов'язково повинна пройти всі стадії обробки і стати розпорошеною. Ще один варіант, як можна загасити таке загоряння, - механічне гасіння. Але застосовуватися такий метод повинен тільки в тих випадках, коли осередок горіння досить невеликий. Для цього візьміть шматок брезенту або іншої подібної щільної тканини (відмінно підійдуть азбест або груба шерсть), накиньте його на палаюче пальне і починайте інтенсивно плескати. Чим енергійніше, тим лучше.Прі гасінні такого роду пожеж потрібно бути дуже обережним, адже вода, яка міститься безпосередньо в пальному, може зіграти погану роль. Коли палаюча нафта прогрівається до температури вище 100 ° С, частки зваженої води в ній починають закипати, що, в свою чергу, може супроводжуватися викидами розпечених нафтопродуктів. Відбувається таке, як правило, через 60 хвилин після початку спалаху. Тому у вас є всього лише годину, щоб визначитися з вибором засоби гасіння і усунути загоряння якомога швидше.