Як визначити вік книги.

У наші дні книга є дуже поширеною і доступною річчю, проте не так давно, за історичними мірками, книги були дуже рідкісні і дорогі. Старі книги на сьогоднішній день є великою цінністю, проте часто вік книги та її цінність (хоча б матеріальну) буває складно визначити через відсутність в самій книзі будь-яких даних щодо часу її створення. Існує ряд непрямих способів, що дозволяють визначити вік бібліографічною цінності.
Інструкція
1
ПечатьПервие друковані книги з'явилися в Європі в середині XV століття завдяки зусиллям талановитого німецького винахідника Іоганна Гуттенберга. Якщо книга друкована (а не рукописна) - вона не може бути молодше 1456. Однак якщо книга рукописна, це зовсім не означає, що вона з'явилася до середини XV століття. Перші друковані книги були дуже рідкісні і дороги, тому ручне переписування книг практикувалося ще довгі століття після винаходу друкарства.
2
ЯзикВ минулому навіть нині існуючі мови за стилістикою значно відрізнялися від сьогоднішніх своїх аналогів. Встановити приблизний вік книги можна по стилю написання, визначивши, який епосі відповідали норми мови, згідно з якими вона була написана.
3
ШріфтМногое може повідати шрифт, яким надруковано бібліографічна рідкість. За допомогою порівняння з іншими книгами можна виявити, для якої епохи був характерний даний шрифт.
4
структури паперу різні часи для друку використовували різну папір, встановивши тип якої, можна визначити і вік книги. Наприклад, для книг XV-XVI століть характерна волокниста структура, так як папір для них робили вручну.
5
СодержаніеУстановіть приблизний вік книги можна з її утримання. Наприклад, нерідко в середньовічних трактатах в передмові згадувалися імена цьогорічних (щодо автора) правителів яких інших можновладців людей. Також можна встановити час написання, виходячи з описуваних у книзі подій. Однак є наступний нюанс: книга може виявитися більш пізнім перевиданням, і тоді згадка будь-яких імен і подій не зможе допомогти встановити її вік.
6
ЦветНекоторие книги друкувалися на кольоровому папері, наприклад, єврейські - на темно-синьою. Виходячи з цього, фахівець зможе визначити час, коли книга була надрукована.
7
ТіпографіяЕслі на книзі не зазначений рік друку, це не означає, що не може бути вказана друкарня. Зазвичай назва друкарні вказується на останньому аркуші. Якщо воно є, то встановити приблизний вік книги можна, дізнавшись дати існування самої друкарні.
Зверніть увагу
Не слід забувати, що часом навіть професіонали визначають вік книги з похибкою в кілька десятків років. Тому потрібно враховувати, що, навіть застосувавши всі вищеназвані способи, можна в результаті отримати невірний результат. Визначення віку книги - справа дуже складна, і навіть професійних знань не завжди буває достатньо для однозначних висновків.