Як грамотно вибудувати самостійне вивчення хімії.

Будь-яке самостійне вивчення предмета вимагає максимальної віддачі і великого числа інформаційних джерел. Добитися хорошого результату непросто, але методичність і грамотно складений алгоритм дій допоможе досягти бажаного. Ці правила так само справедливі і для хімії.
Вам знадобиться
  • - навчальні посібники для самостійного вивчення: книги з хімії, методичні завдання, збірники вправ для самоперевірки;
  • - інтернет, абонемент в бібліотеку;
  • - зошит і ручка;
  • - офісний пакет Microsoft Office;
Інструкція
1
Визначтеся з областю інформації, яку ви хочете засвоїти. Якщо ваші базові знання далекі від досконалості, самонавчання почніть з основ хімії (оскільки подальший матеріал без цих знань буде просто незрозумілий).
2
Записуйте не тільки приклади розв'язання задач, а й нові терміни, подивитися значення яких ви зможете в будь-який момент. Необхідною умовою нормального процесу навчання є конспектування нового матеріалу. Навчіться виділяти основне із загальної маси інформації, оскільки саме так ви оптимізуєте навчальний процес.
3
Зрозумійте основний алгоритм рішень і створіть свою універсальну покрокову інструкцію до вирішення завдань. Більшість хімічних задач - це завдання з однозначно розуміються вихідними даними, вирішення яких необхідно проводити одним і тим же способом і в одній і тій же послідовності.
4
Не нехтуйте допомогою з боку. Якщо в рішенні незрозумілого питання неможливо скористатися порадою досвідченого педагога, то вдамося до допомоги тематичних інтернет-сторінок. Як правило, ці сайти і форуми відвідують такі ж «самоучки» як і ви, тому вони допоможуть вирішити проблему або підкажуть інші джерела корисної інформації.
5
Чи не пропускайте покладені програмою теми, навіть якщо на ваш погляд ця тема не так важлива. Хімія досить точна наука, тому послідовність - передусім.
Зверніть увагу
Самонавчання - ця робота над собою, тому заплануйте певний час на щоденні заняття. Пам'ятайте, що ви самі собі і вчитель і перевіряючий, тому зайві поблажки до себе можуть вилитися в неякісно засвоєний матеріал.
Корисна порада
Не забувайте хвалити себе. Пам'ятайте, те, що робите ви самостійно, багато хто не може зробити за допомогою вчителів та налагодженого навчального процесу.