Як навчитися робити викрійку туніки.

Готові викрійки туніки можна знайти в інтернеті або в журналах, присвячених шиттю. Однак корисно навчитися робити такий креслення самостійно. Тоді ви зможете видозмінювати фасон залежно від вашого власного смаку, стилю і параметрів фігури.
Інструкція
1
У лівому верхньому куті паперу для викрійки поставте крапку. Вправо і вниз від неї проведіть горизонтальну і вертикальну лінії. За допомогою сантиметрової стрічки виміряйте довжину рукава туніки. Для цього один кінець стрічки прикладіть до шиї (між ключицями), а інший протягніть по піднятою паралельно підлозі руці до потрібного рівня. Відкладіть цей відрізок від точки по горизонтальному променю. Потім кінець цієї лінію опустіть вниз на 3 см.
2
Визначте глибину вирізу туніки спереду і ззаду. Спочатку виміряйте відстань від плеча (безпосередньо у шиї) вниз до потрібного рівня. Стільки ж сантиметрів відступите від початкової точки креслення вниз. Потім той же завмер зробіть для спини і відобразіть результат на викрійці. Вправо по горизонталі відміряйте ширину вирізу. Вона може складати 7 см і більше. Отримані на горизонталі і вертикалі точки з'єднайте плавними дугами.
3
По вертикалі відкладіть вниз довжину туніки. Щоб дізнатися її, покладіть сантиметрову стрічку від плеча по грудях вниз до бажаного рівня. Зазвичай туніка закриває стегно або спускається нижче. Стільки ж відміряйте на кресленні.
4
Не відриваючи олівець від паперу, проведіть горизонтальну лінію вправо. Її довжина повинна відповідати ширині майбутнього предмета гардероба. Визначте обхват стегон, розділіть на 4 і додайте до результату 5-10 см. Кількість додаткових сантиметрів впливає на те, наскільки вільної буде в результаті туніка. Таке ж відстань відкладіть на схемі на рівні талії.
5
Поверніться до точки, яка позначає кінець рукава. Від неї вертикально вниз відкладіть ширину цій частині блузки. В середньому, вона може становити 10-15 см. Цю точку з'єднайте плавною увігнутою лінією з кінцями відрізків на лінії талії і лінії низу туніки.
6
Ви можете зшити туніки різного крою, використовуючи цю викрійку. Зробіть кулиску на рівні талії або під грудьми, щоб одяг був не такий вільною. Збільште ширину вирізу і сместите його на одну сторону, щоб оголити плече. Зробіть асиметричним низ туніки, обрізавши його під кутом.