Як зробити оцет. Як зробити яблучний оцет.

Яблучний оцет неспроста користується настільки широкою популярністю. Його поживний і багатий смак робить його незамінним помічником на кухні, а унікальні характеристики перетворюють його в виняткове засіб для використання в косметичних цілях.

У світі відомо понад сто сортів оцту, до того ж деякі з них зберігаються як дорогі коньяки або вина. Ціна на такий оцет, не менше ціни на дорогий напій. Однак ми вважаємо, що в крайності впадати не варто, тим більше що найбільш практичним способом є приготування оцту будинку. Погодьтеся, і користі від нього буде більше, і коштувати він буде набагато дешевше.

Як відомо оцет є нічим іншим як кислим вином. Тому все, що підходить для виготовлення вина, підійде і для виготовлення оцту. Приміром, ви можете використовувати яблука, рис, овес, мед або ягоди. Зробити оцет в домашніх умовах досить просто, для цього вам необхідно мати кілька інгредієнтів під рукою і запастися терпінням.

Неправильно вважати, що старе вино з часом перетвориться на оцет. Пам'ятайте, що з часом відкрите вино просто починає псуватися, до того ж для того щоб приготувати оцет варто дотримуватися абсолютно іншого рецепта. Однак з зіпсованого вина теж можна зробити оцет. Для того щоб отримати оцет змішайте зіпсоване вино з 2-ма частинами яблучного оцту. Налийте отриману суміш в пляшку і запечатав, помістивши в темне місце. Урізноманітнити смак оцту можна за допомогою м'яти, лимонника або з додаванням в суміш декількох Вишеньок.

Якщо в будинку зіпсованого вина немає, і ви хочете приготувати натуральний яблучний оцет, то дотримуватися варто іншого рецепта. Візьміть перезрілі або впали з дерева яблука і ретельно помийте їх. Поріжте яблука на дрібні шматочки, а потім за допомогою м'ясорубки роздавите. Перекладіть отриману суміш в емальовану каструлю і додайте в неї гарячої води. Настав час додавати цукор. Використовуйте 50 грам цукру для додавання в оцет із солодких яблук і 100 грам цукру для приготування оцту з яблук кислих сортів. Помістіть ємність з вмістом в тепле місце, однак уникайте попадання на неї сонячних променів. Не забувайте щодня перемішувати вийшла суміш. Після закінчення дво- трьох тижнів процідіть рідину через марлю, і перелийте в великі ємності для подальшого бродіння. Залиште відстань від краю в 5-7 сантиметрів для пінки. Оцет повинен настоюватися ще протягом двох тижнів. Після того як оцет буде готовий, помістіть його в пляшки, закупорте і поставте в темне, прохолодне місце.

У косметичних цілях яблучний оцет можна використовувати для профілактики і лікування целюліту і розтяжок. Для цього необхідно розвести 2 столові ложки оцту в склянці холодної води і розтерти цим розчином проблемні місця, при цьому масажуючи їх руками. Яблучний оцет застосовується також і для зміцнення волосся. Для цього необхідно розвести 1/3 чашки яблучного оцту в 3 чашках теплої води і після миття волосся обполоснути волосся цим розчином.