Як відіпрати брудні автомобільні чохли.

Автомобільні чохли призначені для захисту оббивки крісел від забруднень. Вони дають можливість оформити інтер'єр салону автомобіля за своїм бажанням і смаком. Чохли слід піддавати систематичній пранні або чищенні. Способи залежать від матеріалу, з якого вони виготовлені.
Вам знадобиться
 • - сітка для прання;
 • - засіб для килимів;
 • - манка, крохмаль, висівки;
 • - рідке синтетичне миючий засіб;
 • - денатурований або медичний спирт;
 • - бензин;
 • - плямовивідник.
Інструкція
1
Якщо ваші автомобільні чохли виготовлені зі шкіри або шкірозамінника, то їх не можна піддавати пранню. Для видалення будь-яких забруднень протріть чохли вологою ганчіркою, змоченою в мильному розчині. Для його приготування розчиніть в 5 літрах води 1 столову ложку засобу для чищення килимів.
2
При чищенні сильно не зволожуйте чохли, достатньо протерти їх трохи вологою ганчіркою. Якщо є жирові забруднення, протріть всі плями губкою для миття посуду, змоченою в медичному або денатурованому спирті.
3
Чохли з натурального хутра зніміть, почистіть за допомогою манки, висівок або крохмалю. Для цього розстеліть їх на рівній поверхні, рясно посипте одним із зазначених коштів, чистку зробіть руками. Довгий ворс очищайте вздовж вовни, короткий - проти. Потім ретельно струсіть чохли, просушіть під навісом.
4
Чохли їх натуральної вовни зніміть, помістіть в сітку для прання, покладіть в пральну машину, включите програму «Шерсть», додайте рідкий засіб, призначений для прання вовняних виробів. Проведіть додаткове полоскання, додайте кондиціонер, просушіть.
5
Чохли з льону або бавовни періть в машині звичайним способом на режимі, призначеному для даного виду тканин. Температуру знизьте до 30 градусів. Зазвичай в пральній машині коштує режим «Льон, бавовна» з температурним режимом 60 градусів, але дана температура сприяє сильної усадки і сминанию виробів, тому дуже важливо змінити температурний режим.
6
Велюрові чохли поставляються з Китаю, Канади, Туреччини, США. Велюр призначений спеціально для автомобільних чохлів, не схильний статичної напруги, що не прогорає від попелу, виготовлений з бавовняної тканини з синтетичним напиленням, не схильний до усадки, легко стирається.
7
Для догляду за велюровими чохлами зніміть їх з сидінь, помістіть в пральну машину, включите режим «Синтетика» і додаткове полоскання. При останньому полосканні додайте кондиціонер.
8
При пранні будь-яких чохлів використовуйте рідке синтетичне миючий засіб. Якщо на тканинах є жирні плями, обробіть їх денатурованим або медичним спиртом. Також для видалення плям ви можете використовувати бензин або будь плямовивідник.
9
Замість самостійної прання авточехлов ви завжди можете скористатися послугами хімчистки, де вам дадуть гарантію, що чохли не дадуть усадку, і всі плями будуть видалені. Послуги хімчистки доступні за ціною більшості громадян.
Практично в кожному автомобілі є чохли. Вони дозволяють не тільки змінити інтер'єр автомобіля, але і надійно захистити сидіння від забруднення. Однак чохли потрібно регулярно прати, щоб вони красиво виглядали і не видавали неприємного запаху.
Вам знадобиться
 • - автомобільний кондиціонер для чохлів;
 • - щітка середньої жорсткості;
 • - крохмаль;
 • - спирт;
 • - чиста ганчірка.
Інструкція
1
З'ясуйте тип матеріалу, з якого зроблені ваші автомобільні чохли . Від цього буде залежати вибір способу, яким ви будете їх очищати. Чохли, зроблені зі шкіри, ні в якому разі не можна піддавати механічній пранні.
2
Візьміть чисту ганчірку або бархотку і намочіть її спиртом або спеціальним автомобільним кондиціонером. Акуратно протріть поверхню чохлів. Не варто занадто сильно мочити шкіру. Потрібно легкими рухами стерти бруд і жир, що осіли на поверхні. Також не потрібно сильно тиснути на чохол від витирання, щоб уникнути механічного порушення. Повісьте чохли сушитися.
3
Візьміть крохмаль і акуратно насипте його на чохли з хутра. Залиште їх на деякий час. Акуратно очистіть хутро спеціальною щіткою середньої жорсткості. Ні в якому разі не використовуйте щітку з жорстким ворсом, так як вона може просто-напросто вирвати клапті хутра. Довгий ворс слід очищати вздовж, а короткий проти. Ретельно вичистіть всі частинки крохмалю.
4
Чохли з бавовни або льону слід прати в звичайних умовах. Не забудьте попередньо відпороти всі пластикові засувки, якщо будете прати в машинці. Також можна випрати чохли вручну. Після прання повісьте їх сушитися. Висохлі чохли слід ретельно пропрасувати. Пришийте відпороти пластикові кріплення.
5
Якщо у вас велюрові чохли , то їх потрібно прати в машинці, включивши режим для синтетики. Велюрові чохли самі невибагливі. Вони не прогорають і не накопичують статичну електрику. Кілька разів прополощіть чохли після прання. Можна додати спеціальний автомобільний кондиціонер перед останнім полосканням.
6
Оглядайте перед пранням кожен чохол. Якщо він прорвався, то його слід попрати вручну або ж у спеціальній сітці. Все плями на чохлах слід виводити точно так само, як і плями на одязі. При відсутності вільного часу на прання віддайте ваші чохли в хімчистку. Фахівці повернуть їм колишній вигляд в короткі терміни.