Як оновити ванну.

Ванна - річ «капітальна» і дуже довговічна, але ось емаль на ній з роками стирається, тріскається, жовтіє і стає шорсткою. І в таких випадках питання про те, як оновити ванну, стає дуже актуальним. Якими способами це можна зробити? Існує два основних способи, що дозволяють оновити ванну, не замінюючи її - це реставрація емалі або установка акрилового вкладиша.
Інструкція
1
При реставрації емалі старе емалеве покриття зачищається, після чого наноситься новий шар емалі. Це найекономічніший спосіб оновлення ванни. Емалювання можна зробити самостійно - заняття це трудомістка, потребує ретельності і акуратності, але особливих навичок не потрібно. Спеціальні емалеві покриття для ванн продаються в будівельних магазинах в комплекті з усіма необхідними додатковими матеріалами. І головне в такому випадку - слідувати інструкції на упаковці емалі. Для того, щоб оновити ванну, буде потрібно спочатку ретельно зачистити стару емаль, знежирити поверхню кислотою, прогріти ванну, після чого нанести емаль (в один або два шари) і дати їй просохнути.
2
Реставрацію емалевого покриття можна замовити в спеціалізованих фірмах, що надають послуги з оновлення ванни. Коштує це досить недорого (хоча, зрозуміло, дорожче, ніж при самостійній емалюванню). При виборі компанії, яка буде проводити роботи, поцікавтеся термінами гарантії на емалеве покриття - це один з основних показників якості роботи. Термін служби такого покриття складає зазвичай 5-7 років.
3
Ще один спосіб оновлення ванни - це установка акрилового вкладиша. Вкладиші виготовляються строго за замовленням, поміщаються всередину ванни і приклеюються до її поверхні спеціальним клеєм. Установка вкладиша коштує дорожче, ніж емалювання, але й термін служби в нього вище - ванна зберігатиме свою білизну протягом 15-20 років.
4
Також компанії, що спеціалізуються на реставрації ванн, пропонують ще один спосіб відновлення ванн - покриття поверхні рідким акрилом («наливна ванна»). Технологічно основна відмінність від емалювання полягає в тому, що покриття не наноситься пензлем і не розпорошується, а наливається на бортики і стікає вниз. Шар акрилу виходить досить товстим, що дозволяє отримати рівне покриття навіть на ванній з серйозними тріщинами і нерівностями. Термін служби наливної покриття складає близько 15 років.
Корисна порада
При використанні будь-якого способу поновлення ванни ви можете вибрати колір покриття - і емалі, і вкладиші, і рідкий акрил можуть бути не тільки білими, але і кольоровими. Тому, якщо ви замовляєте відновлення ванни фахівцям - не забудьте обумовити колір покриття.