Як зняти магнітолу.

Штатна аудіо система більшості автомобілів не задовольняє вимоги завзятих меломанів. Тому виникає бажання встановити нову автомагнітолу. Але для цього потрібно зняти спочатку зняти стандартне головний пристрій. Ця процедура у багатьох автовласників викликає утруднення.
Вам знадобиться
  • - спеціальний набір для зняття магнітоли;
  • - бавовняні рукавички;
  • - керівництво по експлуатації;
  • - будівельний фен;
  • - нове облицювання
Інструкція
1
Відкрийте капот і зніміть мінусову клему з акумуляторної батареї, щоб знеструмити бортову систему харчування. Цей захід обережності, так як при знятті магнітоли ви ненароком можете замкнути дроти. Уважно прочитайте керівництво по експлуатації вашого автомобіля. В ньому може вказано опис процесу демонтажу магнітоли. Якщо у вас немає друкованого варіанту керівництва, то ви можете скачати його в електронному вигляді. Також отримати базові знання про пристрій аудіосистеми вашого автомобіля можна, вивчивши спеціальний форум, присвячений вашої моделі.
2
Зніміть облицювальні частини. Зазвичай вони є пластикові накладки, які закривають гнізда шурупів і додають приладової панелі більш естетичний вигляд. Облицювання кріпиться за допомогою пластикових засувок або штирьків. Щоб зняти її, потрібно акуратно підчепити одну зі сторін, щоб рассоединить кріплення. Будьте дуже акуратні. Якщо ви купували старий автомобіль, то попередній господар міг приклеїти облицювання. Так чинять в тих випадках, коли засувки зламані. Якщо ви виявили, що ваша облицювання приклеєна, то необхідно акуратно нагріти її за допомогою будівельного фена, щоб розтопити клей. Потім акуратно відклейте пластик і максимально зачистите простір під ним. Облицювання потрібно купити нову.
3
Візьміть спеціальний інструмент для демонтажу магнітоли. Зараз продають як універсальні набори, так і адаптовані для якоїсь певної моделі. Відкрутіть всі шурупи, що тримають рамку кріплення. Також потрібно відкрутити шурупи перехідника, якщо у вас стоїть однодіновий магнітола. Вставте спеціальний інструмент з набору в отвори і максимально натисніть на нього. Магнітола повинна вийти з внутрішнього гнізда. Іноді необхідно демонтувати бардачок, щоб отримати доступ до тильної сторони гнізда, в яке вставляється магнітола. Це дозволяє виштовхнути магнітолу ззаду. Акуратно витягніть корпус. Вимкніть всі колодки проводів від магнітоли. При цьому намагайтеся не впустити дроти в отвір, так як дістати їх звідти дуже проблематично.
4
Зверніться в найближчу автомайстерню, якщо ви не володієте необхідними навичками для зняття магнітоли. Також варто звернутися до професіоналів в тому випадку, якщо на якомусь етапі ви зрозуміли, що не можете завершити самостійно процедуру. Вам з радістю допоможуть зняти стару аудіо систему і встановити нову, а також нададуть гарантію на виконану роботу.
Корисна порада
Виконуйте все акуратно, щоб ненароком не подряпати панель і облицювання інструментами.
З кожним роком виробники автомагнітол представляють нові моделі і модернізують старі. Виходячи з цього, у власника БМВ з'являється бажання замінити застарілу магнітолу новою моделлю, але немає знань і досвіду в самостійній установці. Часто власник навіть не може зняти штатну магнітолу . Магнітола або радіоприймач заводської установки мають різне кріплення. Перед зняттям магнітоли обов'язково відключіть провід маси (мінусовій) від АКБ.
Вам знадобиться
  • Набір викруток.
  • Спеціалізовані ключі для зняття магнітоли.
  • Знімачі.
Інструкція
1
Магнитолу (радіоприймач) заводської установки з висувним кріпленням можна швидко зняти або встановити тільки за наявності спеціального ключа. Придбайте такий ключ в спеціалізованому магазині, якщо він не додавався до магнітоли при покупці. Розпізнати швидкоз'ємне кріплення можна за двома або чотирма отворам в передній панелі. Залежно від потужності та кількості динаміків в багажнику під облицюванням з лівого боку може розташовуватися додатковий підсилювач.
2
Для зняття магнітоли типу «Баварія/С» зніміть обидві ручки управління і декоративні шайби під ними. Вузькою викруткою відігніть вгору фіксуючі пружини. Вони розташовані на осях ручок. Потім зніміть передню панель і вставте в пази виступи фіксаторів на задній стороні панелі. Зверніть увагу: віджаті виступи пружин фіксації повинні стояти зверху і бути спрямовані на лицьову сторону панелі. Потім відкрутите гвинти, розташовані близько осей ручок управління і демонтуйте кріпильні скоби. Вийміть магнітолу з приладової панелі. На звороті магнітоли знайдіть і від'єднайте роз'єми маси, батареї (В +), динаміків, антени і її електроприводу (якщо він є).
3
Для зняття магнітоли типу «Баварія Кассетті III» або «Європа Діджитал» з висувним кріпленням знайдіть два отвори на передній панелі зліва і справа. Вставте в ці отвори знімачі. Якщо такі отвори відсутні, зніміть ручки управління і панель, а потім вставте знімачі в звільнилися отвори. Натискаючи знімачі по напрямку до зовнішньої сторони панелі, звільніть фіксатори. Потім вийміть магнітолу з панелі приладів, уникаючи перекосів при цьому. Перед від'єднанням роз'ємів динаміків позначте роз'єми лівого і правого каналу чимось. Наприклад, ізолентою різних кольорів. Для видалення знімачів натисніть маленької викруткою на пружинні фіксатори.
4
Зняття магнітоли типу «Баварія Електронік» виконуйте в наступному порядку. Вузькою викруткою акуратно відігніть передню панель. Зніміть ручку. Знайдіть зліва і праворуч від панелі затискачі і вставте в них ключі для зняття магнітоли. Натискаючи на ключі у напрямку всередину панелі, вийміть магнітолу . Від'єднайте всі роз'єми на задній панелі магнітоли, в тому числі і кабель антени.
Зверніть увагу
Зняття магнітоли без відключеного мінусового проводу акумулятора призведе до виходу з ладу магнітоли, а можливо і електричного кола автомобіля.