Як зняти передню зірку.

При ремонті або профілактичному обслуговуванні велосипеда важливо правильно демонтувати його вузли і деталі. Це стосується в першу чергу передньої зірочки і кареточного механізму. Від правильної розбирання та складання цього вузла в чому залежатиме довговічність велосипеда і його безперебійна робота.
Вам знадобиться
 • - знімач;
 • - гайковий ключ;
 • - розвідний ключ;
 • - чиста ганчір'я.
Інструкція
1
Встановіть велосипед вертикально (можна притулити його до стіни). Підготуйте ключ і спеціальний знімач для зірочки. Вам знадобиться також чиста ганчір'я. Демонтуються деталі зручно розташувати на аркуші старої газети, щоб не допустити їх забруднення.
2
Почніть роботу з від'єднання шатунів. Відверніть гайку клинка на 3-4 обороту. Поставте шатуни в горизонтальне положення. Велику головку шатуна підіпріть знизу. Ослабьте клинок, завдавши кілька несильних ударів по гайці клинка через заздалегідь приготовлену дерев'яну прокладку.
3
Отвинтите гайку, вийміть клинок і зніміть правий шатун. Аналогічну операцію проведіть і з лівим шатуном. Передня зірочка зазвичай укріплена на правому шатуне як єдине ціле. На деяких моделях велосипедів зірка може бути прикріплена декількома болтами. В такому випадку послідовно відкрутите кріплення і звільніть зірку від кареточного механізму.
4
Деякі конструкції спортивних і дорожніх велосипедів припускають використання при демонтажі зірочки спеціального знімача. Відкрутивши кріпильний болт, вставте знімач і за допомогою розвідного ключа звільніть механізм кріплення зірочки.
5
Для профілактичного обслуговування необхідно завершити розбирання всього вузла. Знявши шатуни, відкрутіть контргайку, потім ліву і праву чашки. Враховуйте при цьому, що права чашка має зворотну різьбу, тому вирощують її треба вправо. Вийміть з каретки вал і сепаратори.
6
Після розбирання всього вузла уважно огляньте її елементи. Очистіть їх від старого мастила і переконайтеся, що деталі не мають видимих дефектів. При наявності ушкоджень замініть деталі на справні. Нанесіть на частини каретки нову мастило. Збірка вузла здійснюється в зворотній послідовності. При складанні дотримуйтесь акуратність, не допускайте попадання в механізм кріплення передньої зірки піску і бруду.
Одна з найнеприємніших особливостей металевих гайок - іржавіння їх різьби. На жаль, уникнути цього процесу практично неможливо. Відвернути заіржавілу гайку досить складно. Зробити це можна за допомогою декількох перевірених способів.
Вам знадобиться
 • - гас;
 • - наждачний папір;
 • - молоток;
 • - паяльник;
 • - пластилін;
 • - вода, сірчана кислота і цинк;
 • - зубило;
 • - гайковий ключ.
Інструкція
1
Змочіть поверхню гайки і виступаючу частину болта, вкручені в неї, гасом. Для цього накладіть на деталі марлевий або ватяний тампон, просочений цим засобом. Через деякий час ви помітите, що частина іржі розчинилася. Проіржавілі ділянки деталей, не піддалися впливу гасу, ретельно очистіть за допомогою наждачного паперу і повторіть спробу відвернути гайку .
2
Якщо відвернути гайку все ж не вийшло, злегка постукайте по гранях деталі молотком. Після таких дій заіржавіла гайка, як правило, досить легко відгвинчується.
3
Існує ще один спосіб відгвинчування заржавілою гайки. Розігрійте деталь за допомогою паяльника. В результаті цього метал розшириться, а іржа зруйнується. Для того, щоб прискорити процес відгвинчування гайки, накапати в зазор між її різьбленням болтом гас.
4
Також вам може знадобитися пластилін. З нього навколо заржавілою деталі зробіть невелика огорожа у вигляді кільця таким чином, щоб між гайкою і пластиліновим кільцем залишився достатній зазор, а саме кільце височіла над заржавілою гайкою приблизно на півсантиметра.
5
У вийшла пластилінову «ванночку» залийте воду, попередньо підкислену сірчаною кислотою. Далі помістіть в неї невеликий шматочок цинку. В результаті взаємодії води, кислоти і цинку, відбудеться хімічна реакція, здатна впоратися з іржею за добу. Через цей проміжок часу ви легко відвернеться «вперту» гайку звичайним гайковим ключем.
6
Відвернути заіржавілу гайку можна і за допомогою зубила. Цей спосіб грубуватий, але зате досить ефективний. На гранях гайки за допомогою зубила зробіть кілька зарубок. Внутрішній діаметр гайки при цьому збільшиться, і її без проблем можна буде відвернути. Правда гайка для подальшого використання стане непридатною.
Корисна порада
Для того щоб уникнути проблем з відгвинчуємо гайки в результаті її іржавіння, змащуйте перед загортанням різьбу болта вазеліном з додаванням графіту.