Як організувати кабельне телебачення.

Кожному, хто задумав організувати мережу кабельного телебачення, необхідно взяти до уваги безліч деталей. Деякі з моментів, які слід врахувати, лежать на поверхні, але багато важливі нюанси можуть вислизнути з поля зору. Щоб проект мав успіх і був затребуваний, почніть його з планування. Хороший бізнес-план дозволить швидко оцінити, наскільки кабельне телебачення буде рентабельним.
Інструкція
1
Оцініть затребуваність кабельного телебачення в тому районі, де ви плануєте його створити. Інтерес до такого виду послуг можуть сьогодні проявити жителі невеликих населених пунктів, віддалених від обласних центрів і великих міст. Мова йде про сільських поселеннях і селищах міського типу. Вихід кабельного телебачення на окупність тут зазвичай становить від трьох до дев'яти місяців.
2
Проведіть опитування серед мешканців населеного пункту, щоб з'ясувати їх зацікавленість в наявності кабельного телебачення. Оцініть приблизну тематику передбачуваного мовлення. Враховуйте також рівень платоспроможності населення, це допоможе скоректувати розділ бізнес-плану, що стосується фінансового планування.
3
Визначте в першому розділах плану, що саме кабельний оператор пропонуватиме абонентам, які цілі і подальші перспективи організації телебачення. Врахуйте можливі зміни в технологіях кабельного мовлення, які можуть відбутися протягом найближчих трьох-п'яти років.
4
Оцініть обсяг ринку послуги. Дайте відповідь на наступні питання: на якого саме споживача буде орієнтовано кабельне мовлення, чи має ринок потенціал зростання, чи є конкуренти і які ваші конкурентні переваги (низька абонентська плата, більш широкої асортимент програмного мовлення і так далі).
5
Визначте, яким чином буде надаватися послуга. Наскільки широка інфраструктура буде потрібно для організації кабельного телебачення в даних умовах? Яка приблизна протяжність комунікаційних мереж? Чи існують непереборні технічні перешкоди для реалізації проекту? Постарайтеся врахувати максимально велика кількість можливих «підводних каменів».
6
Продумайте джерела наповнення телевізійних каналів. Визначте, яке саме обладнання для цього знадобиться. З'ясуйте, хто зможе надати канали зв'язку для передачі даних і телефонії.
7
Визначте потреби проекту в персоналі. Призначте людину, яка буде здійснювати організацію поточних справ на кабельному телебаченні. Підберіть людину, яка зможе займатися технічною стороною мовлення, включаючи усунення можливих збоїв і неполадок в системі.
8
Складіть кошторис організації телебачення і внесіть її в фінансову частину плану. Визначте основні та запасні джерела фінансування. Прорахуйте приблизні терміни окупності проекту, беручи до уваги фактори ризику та можливі форс-мажорні обставини, включаючи падіння попиту на послуги і поява конкуренції. Після відомості основних моментів плану воєдино переходите до його здійснення.
Розвиток цифрових технологій призвело до того, що переглядати кабельне телебачення можна тепер і через комп'ютер. Для цього потрібно придбати спеціальне обладнання і зробити деякі налаштування.
Вам знадобиться
  • - оптоволоконний кабель;
  • - абонентська приставка;
  • - ТВ-тюнер.
Інструкція
1
Спочатку придбайте ТВ-тюнер і абонентську приставку. Вони мають два види сигналу: цифровий та аналоговий, які відтворюються через Windows Media Center і стають тільки аналоговими.
2
Для початку підключіть ТВ-тюнер і абонентську приставку через розгалужувач до мережі, так як всі джерела сигналу повинні мати живлення. Встановіть випрямляч напруги для усунення перебоїв з живленням від мережі. Також встановіть станцію APS для запобігання аварійного вимкнення, так як це призведе до пошкодження налаштувань.
3
Підключіть кабель від ТБ-тюнера або абонентської приставки до персонального комп'ютера з додатком Windows Media Center. Прокладаючи кабель, зверніть увагу на його розташування. Укладайте його так, щоб уникнути пошкодження. Якщо у вас декілька комп'ютерів, на яких ви хочете переглядати телебачення , то необхідно до кожного підключати ТВ-тюнер і абонентську приставку.
4
Тепер підключіть інфрачервоний передавач, який йде в комплекті з ТВ-тюнером, до приставки і до комп'ютера. У ньому також є пульт дистанційного керування. Передавач автоматично встановить необхідні драйвери. Для повноцінної роботи виконайте перезавантаження вашого персонального комп'ютера.
5
Зайдіть в «Пуск» і виберіть «Виконати». Далі знайдіть команду «Параметри ТВ-сигналу» і виконайте програмування системи на різні канали. Вам буде доступна настройка чіткості «спійманого» каналу і якості звуку. Також можете зберегти всі канали в пам'яті під зручними для вас цифровими значеннями.