Як визначити Степінг.

Степпінг - це процес поліпшення процесора за допомогою дрібних доопрацювань або серйозних модифікацій, як наприклад, енергозбереження, зменшення тепловиділення і т.д. Якщо провести порівняння з ПЗ, то можна сказати, що Степінг - це те ж саме, що і нова версія якоїсь програми. Існує два основних способи визначення степпинга: за допомогою маркування (якщо процесор не підключений до материнської плати) та за допомогою програм (в робочому стані).
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - спеціальне ПЗ.
Інструкція
1
Подивіться на коробку і перепишіть маркування процесора. Маркування процесора обов'язково повинна бути відображена на упаковці.
2
За допомогою спеціальних сайтів створених розробниками процесорів визначте Степінг вашого процесора.
3
Скачайте одну з перерахованих програм: CPU-Z, WCPUID, Everest (насправді перелік таких програм досить великий). Найкраще для степпинга підійде CPU-Z.
4
Встановіть обрану вами програму на ваш комп'ютер.
5
Запустіть встановлену програму і клікніть на закладку CPU.
6
Особливу увагу зверніть на три основних параметри: family, model та stepping. Вони, власне кажучи, і є ключовими у визначенні конкретного ядра процесора. Степпінг - досить специфічна область комп'ютерної техніки, і далеко не кожному визначення степпинга дасть можливість зробити якісь висновки. В основному Степінг ядра процесора визначають для його подальшого удосконалення.
Зверніть увагу
Не намагайтеся без певних знань і навичок «розігнати» свій процесор, грунтуючись на досить поверхневої інформації. Це може бути небезпечно. Несумісність процесора і материнської плати може призвести як мінімум до фінансових втрат за рахунок перегріву і виходу з ладу процесора, тому не слід проводити поліпшення, не ознайомившись з можливостями сумісності обладнання, а також в точності дотримуватися вищезгаданим рекомендаціям щодо визначення степпинга вашого процесора. Завдяки степпінга можна істотно поліпшити продуктивність комп'ютера, практично не змінюючи його кореневих властивостей. Цей процес дозволить вашому ПК справлятися з тими завданнями, які раніше були не здійсненні або працювали не в повному обсязі.
Корисна порада
Постарайтеся завести знайомства з IT-фахівцями на форумах. Вони допоможуть краще розібратися в степпінге і дадуть дійсно цінні поради, якщо ви зіткнетеся з якими-небудь труднощами.