Як читати схеми електроустановок.

У зв'язку з активним впровадженням на підприємствах систем автоматизації широко поширені схеми, що включають електричні приводи. Процес монтажу та наладки електроустановок вимагає вміння розбиратися в принципових і монтажних схемах пристроїв. Для цього необхідний навик і певна практика.
Інструкція
1
Вивчіть існуючі види і типи схем, а також систему комплектування документів в проекті. Це дозволить швидко знайти необхідний документ серед безлічі зовні схожих однотипних схем.
2
Усвідомте для себе загальні принципи побудови ланцюгів, що включають в себе електроустановку. Основу системи становить який-небудь механізм (верстат, двигун, пускорегулююча апаратура і так далі). Для умовного зображення елементів системи використовують різні види схем: гідравлічні, пневматичні, кінематичні, електричні і комбіновані. Для кращого розуміння електричної схеми вивчіть всі інші варіанти зображень, доданих до неї.
3
Визначте на представленої вам принципової електричної схемою електроустановки первинну силову ланцюг. Вона, як правило, зображується однолинейно. Залежно від призначення на кресленні зазначають живлять ланцюга, розподільні ланцюги або обидва види ланцюгів разом. Головна задача - визначити розташування електроприймача і призначення відходять від нього сполук.
4
Вивчіть схеми зовнішніх з'єднань, за допомогою яких різні елементи електрообладнання з'єднуються між собою. Виходите з припущення, що схеми з'єднань територіально «розкидані» між собою. Особливу увагу приділіть розгляду різних монтажних блоків, що входять до складу одного комплектного пристрою, наприклад, сполуки в межах щита управління.
5
На додаток до принципової схеми пристрою використовуйте для ознайомлення з ним схему з'єднань (так звану монтажну схему). Це дозволить скласти більш повне уявлення про електричну установці в межах надсістеми, в яку вона включена.