Як крити дах. Як крити ковзани м'якою покрівлею.

Якщо ви взялися за ремонт даху або ж зводите нову, то вам в будь-якому випадку доведеться крити дах. Робота це досить складна, важка і копітка, яку краще довірити професійним покрівельникам. Якщо ж ви зважилися зробити все самі, то дотримуйтесь декількох основних порад, інше залежить від вашої вправності.
Інструкція
1
Перш за все, визначте, які матеріали та інструменти вам знадобляться для роботи, запасіться ними - в процесі роботи відволікатися на пошук відсутнього буде ніколи. Так само важливо правильно підібрати час для роботи - несподіваний дощ може завдати непоправної шкоди.
2
Якщо ви зібралися замінити старе покриття на даху - огляньте крокви і обрешітку, визначте, які з їхніх частин зажадають заміни при перекритті.
3
При монтажі покриттям «Ондулін» або йому подібної м'якою покрівлею можна не видаляти старе покриття, а нашити м'яку покрівлю прямо поверх. У всіх інших випадках необхідно видалити стару покрівлю і залишилися від неї кріпильні елементи. Замініть пошкоджені або потребують заміни частини обрешітки або крокви.
4
Якщо ж ви криєте свіжозбудованому дах - ще раз перевірте, за допомогою натягнутої мотузки, щоб бруски обрешітки перебували в одній площині. У разі необхідності за допомогою підкладок поправте їх.
5
Далі можна приступати до монтажу покрівельного покриття. Крити дах необхідно з нижнього ряду, з лівого або правого кута, таким чином, щоб перший лист не вимагав різання, а кожний наступний елемент перекривав на 1-2 хвилі попередній, а верхній ряд перекривав нижній сантиметрів на 15-20 (залежить від типу покриття і ухилу даху).
6
Вмонтуйте перший лист з особливим контролем за ухилом, в разі його неправильного укладання це призведе до перекосу всього покриття. Крайні листи на дво- і чотирисхилих, а так же вальмових дахах, що вимагають різання, встановлюють в останню чергу.
7
Для спрощення процесу закріплення покриття, бажано натягувати мотузку, щоб кріпильні елементи (цвяхи або гвинти) простіше було виставити в рівну лінію. Після закінчення монтажу покрівлі встановіть ковзани, якщо це необхідно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=irqVHLpc5GY