Як полегшити період адаптації до школи.

До першого вересня, коли ваша дитина вперше переступить поріг школи залишається зовсім небагато. Для маленького першокласника почнуться навчальні будні. Допоможіть дитині адаптуватися до шкільного життя: довгим заняттям, чіткого розпорядку дня, нового колективу.
Інструкція
1
Якщо ваша дитина ніколи не відвідував дитячий сад, йому буде важко звикати одночасно до великого нового колективу і до занять. Постарайтеся, щоб дитина поспілкувався з однолітками в час, що залишився перед школою час.
2
Першокласникам властива підвищена стомлюваність і вразливість. Дитина втомлюється від підвищеної емоційної насиченості уроків і заходів, від відвідування групи продовженого дня. Шкільне життя вимагає від дитини дисциплінованості, організованості, відповідальності, вводить його в строго нормований світ відносин. Краще «дисциплінуючий» і зміцнює організм дія - це регулярні фізичні навантаження. Постарайтеся перед школою походити разом з дитиною в спортклуб. Краще, якщо ви виберете види спорту, що вимагають терпіння і множинних вправ: плавання, стрибки у воду, біг. Якщо дитина навчиться справлятися зі спортивними навантаженнями, то йому буде легше звикнути до навчання. Частіше бувайте з дитиною на свіжому повітрі. Займіться щоденної гімнастикою і загартовуванням.
3
Щоб дитина змогла швидше адаптуватися до школи, йому необхідно бути достатньо самостійним. Намагайтеся поменше опікати свою дитину, надаючи йому можливість самостійно приймати рішення і відповідати за них. Доручайте йому якісь домашні справи, щоб він вчився робити свою роботу без вашої допомоги.
4
Займайтеся з дитиною до школи. Захоплюйте його розвиваючими іграми. Розмальовуючи олівцями книжки-розмальовки, збираючи конструктор, дитина тренує руку для письма. Розмовляйте з дитиною, вчіть його розгорнуто відповідати на запитання, ділитися своїми враженнями, порівнювати явища і предмети і робити самостійні висновки. Навчіть дитину мати свою точку зору, свою власну думку, не боячись її висловлювати. До моменту вступу в перший клас він повинен володіти основними навичками і вмінням, необхідними від першокласника, щоб перші шкільні місяці були йому такими складними.
5
В школі дитина стає надзвичайно залежним від думки, ставлення й оцінки інших людей (педагогів, батьків, однолітків). Дуже добре, якщо він буде ділитися з вами своїми переживаннями. Прислухайтеся до дитини; підтримайте і Підбадьорити його в скрутну хвилину. Якщо щось не виходить так, як потрібно, не сваріть. Учіть дитину терпляче долати труднощі, впевнено рухаючись до поставленої мети.