Як зробити електропроводку в дерев'яному будинку.

Зробити електропроводку в дерев'яному будинку може тільки фахівець, оскільки в цьому випадку дуже важливі питання пожежної безпеки. Краща протипожежна міра - це правильний розподіл навантаження на мережу. Саме тому робити проводку в дерев'яному будинку слід строго за планом.
Вам знадобиться
  • - мідні дроти (кабелі);
  • - ізоляційні матеріали (металеві труби, металорукав, штукатурка і т.д.);
  • - диференціальні автомати, УЗО.
Інструкція
1
Для проводки відкритим кабелем використовуйте кабель подвійній ізоляції ВВГнг або кабель потрійний ізоляції NYM, так як вони не поширюють горіння. Кріпите їх прямо до поверхні (якщо розтин не більше 6 кв. Мм) електротехнічними скобами. Якщо ви вирішили застосувати більш поширений кабель ПУНП, то під нього встановіть прокладку з негорючого матеріалу, наприклад, азбесту або металу, так, щоб вона виступала по 10 мм з кожного боку. Врахуйте, що лежать відкрито дроти не мають ніякого захисту від механічних пошкоджень (наприклад, від гризунів), тому їх необхідно регулярно оглядати.
2
Для прокладки кабелю через дерев'яну стіну використовуйте металеву гільзу або трубку. Для цього просвердлите отвір в стіні по зовнішньому діаметру, вставте гільзу в отвір і Протягніть кабель.
3
Не використовуйте для прокладки проводів пластикові кабель-канали, так як вони виконані з горючих матеріалів. Крім того, дерев'яний будинок живе своїм життям, його стіни збільшуються у вологий період і зсихається в спеку, він дає усадку після будівництва, тому всі короба покорежить, кришки відваляться і т.д.
4
Якщо ви вирішили зробити приховану проводку, врахуйте, що вона займе набагато більше часу і грошей, ніж відкрита, її слід виконувати до оздоблювальних робіт. Приховану проводку здійснюйте мідним дротом, який не поширює горіння.
5
Провід прокладайте в металевих трубах, гнучких металевих рукавах, в заштукатурювати каналах і т.д., головне, щоб вони відділялися від горючих матеріалів шаром металу або штукатурки. Дуже зручний у застосуванні металорукав, так як він захищає кабель від механічних пошкоджень (тих же мишей) і перешкоджає поширенню вогню, але при цьому рекомендується використовувати тільки негорючі або малодимние LS дроти.
6
Перетин проводів і завантаженість кожної лінії підбирайте так, щоб виключити нагрів кабелю. Простежте, щоб з'єднання не опинилися в прихованих під облицювальними матеріалами місцях, щоб полегшити ремонтні роботи.
7
Чи не ускладнюйте схему електропроводки додатковими распаєчной коробками. Розетки з'єднуйте шлейфом, без зайвих скруток. Сполуки необхідні лише для вимикачів, при цьому зачистите дроти на 5 - 7 см, щільно скрутіть і закріпіть спайкою.
8
Для компенсації можливої усадки будинку прокладайте всі кабелі зі слабким місцем, не допускайте сильного натягу.
9
Захистіть всі розеткові групи за допомогою диференціальних автоматів з струмом спрацювання 30мА, у вологих приміщеннях встановіть УЗО з струмом спрацювання 10мА, щоб виключити можливість ураження електричним струмом, на вході в будинок поставте УЗО на 300мА.