Як почистити вертикальні жалюзі.

Жалюзі та рулонні штори давно вже зайняли свою власну нішу в домашньому інтер'єрі. Сьогодні їх виготовляють з різних матеріалів, втілюючи в реальність мрії дизайнерів з прикрашання вікон. Щоб підтримувати жалюзі в належному вигляді, за ними потрібен догляд.
Інструкція
1
Щоб почистити вертикальні жалюзі, необхідно скористатися спеціальними насадками для пилососа. В насадках, які надягають на трубу пилососа, є спеціальні пальчики, за допомогою яких можна почистити ламелі, вертикальні смужки, з яких виготовляють жалюзі. Такий варіант чистки вважається найбільш трудомістким.
2
Найбільш щадним способом чистки вертикальних жалюзі є вкладання ламелей, згорнутих в рулон, в мильний розчин. Їх не слід терти, треба просто залишити ламелі в мильному розчині на деякий час. Потім жалюзі треба повісити на місце і дочекатися, поки вони висохнуть. На жаль, існує небезпека того, що з ламелей може змитися спеціальне просочення, і тоді вони будуть швидше забруднюватися. Якщо ваші ламелі звичайні, слід подумати про їх заміну на нові, або скористатися допомогою спеціальних клінінгових компаній.
3
Якщо ламелі зроблені з пластика, достатньо просто протерти їх вологою ганчіркою. Найпростіше доглядати за дерев'яними жалюзями, їх можна елементарно пропилососити, або, як у випадку з пластиковими ламелями, протерти трохи вологою ганчірочкою. Чи не мийте дерев'яні жалюзі, ламелі можуть деформуватися під впливом води. З тієї ж причини не рекомендується вішати дерев'яні жалюзі в таких приміщеннях, як лазні, сауни або басейни.
4
Фахівці не рекомендують самостійно займатися пранням тканини в разі сильного забруднення ламелей. Справа в тому, що у різних видів тканин для вертикальних жалюзі просочування виконана з різних речовин. Коли вони вступають в реакцію з різними миючими засобами або пральними порошками, невідомо, як це позначиться на тканини ламелей. Вона може не тільки пожолобитися, але і сісти, а після цього вертикальні жалюзі стануть непридатними для експлуатації. Дізнатися, як поведе себе тканину при пранні, заздалегідь неможливо, тому такий ризик невиправданий. Якщо ви не хочете зіпсувати ваші вертикальні жалюзі, довірте чистку сильно забруднених ламелей клінінгової підприємству, яке надає послуги з чищення вертикальних жалюзі.
Жалюзі - це одні з найбільш часто використовуваних і невибагливих предметів декору, вони є невід'ємною частиною будь-якого солідного офісу. Але як і за всім шторами, за ними теж потрібен догляд.
Вам знадобиться
  • - жалюзі;
  • - дві сухі, чисті ганчірочки;
  • - кілька рушників.
Інструкція
1
Насамперед необхідно покласти на дно вашої ванни рушник або кілька рушників, щоб вони закрили всю ванну. Потім слід наповнити її вміст до половини трохи гарячою водою і додати туди трохи засобу для миття посуду, яке ви використовуєте, підійде будь-яке.
2
Далі покладіть ваші жалюзі в ванну, розгорнувши їх так, щоб рейки були неодмінно розкриті. Збовтайте воду з доданим засобом, щоб вийшов пінний вир. Потім почекайте хвилин 10, поки ваші жалюзі отмокнуть в гарячій воді і по закінченню цього часу губкою або ганчірочкою починайте відтирати Несміт плями. Пам'ятайте, що якщо шторка занадто широка або довга, то її слід мити частинами.
3
Після даної процедури слід злити брудну воду і прибрати рушники. Сполосніть ванну водою від бруду і покладіть на дно також рушники, але інші або ж ті ж, але попередньо прополоскавши їх. Також наберіть злегка гарячу воду до половини і промийте жалюзі. Так ви змиваєте залишилася бруд і наліт від засобу для чищення.
4
Після промивання необхідно підняти жалюзі за один край, злити воду і протерти чистою, сухою ганчіркою рейки і повісити їх на вікно, а для повного висихання не потрібно піднімати їх протягом дня.
5
Якщо ж у вас великі вікна і відповідно великі жалюзі на них, то їх можна помити, не знімаючи. Для цього вам необхідно опустити і закрити рейки. Потім візьміть ганчірку, змочену в миючому засобі, і починайте протирати невелику ділянку ваших штор з тильного боку, притримуючи їх за нижню рейку, від одного краю до іншого. Також зробіть і з лицьовою стороною.
6
Є й інший, досить простий спосіб. Він полягає в тому, щоб пропилососити жалюзі спеціальною щіткою, яка захоплює пил з двох сторін.