Як подолати страх за кермом. Як подолати страх перед водінням.

Природу страху перед водінням не поясниш однією причиною - в кожній ситуації вони можуть бути різними (боязнь аварії, страх не впоратися з керуванням, випробувати незручність перед іншими учасниками руху і т.д.). Щоб позбутися своїх комплексів, слід над ними попрацювати.
Інструкція
1
Позбавтеся від горе-інструкторів. Ваша нервозність збільшується, коли поруч сидить нервує і кричущий чоловік або хтось з друзів, що виявляє нестриманість. Найкраще їздити одній або в компанії подруги, яка надає моральну підтримку.
2
Налаштуйтеся на поїздку і ретельно продумайте маршрут. Чим детальніше ви все розплануєте, тим впевненіше будете себе почувати. Перед тим як сісти за кермо, кілька разів опрацюйте весь маршрут подумки, приділяючи увагу особливо небезпечним і складним ділянкам.
3
Розслабтеся, заспокойтеся і відчуйте свою впевненість. Кожна людина має свої власні способи виходу зі стресової ситуації - хтось уявляє приємні і пам'ятні моменти, що викликають позитивні емоції, а комусь потрібно на кілька хвилин закрити очі і зосередитися. У кожному разі, ваша мета - додати собі впевненості.
4
Знайдіть джерело свого страху і усуньте його. Якщо ви боїтеся певних ситуацій (рушання в гору, поворотів або їзди заднім ходом), то тільки практика і постійні тренування допоможуть вам подолати страх. Практикуйтеся стільки, скільки вам знадобиться - з інструктором або самостійно, виїжджайте на автодроми, закриті майданчики і опрацьовуйте ситуації. Якщо ви губитеся на вулицях міста з великою кількістю машин, то намагайтеся їздити якнайчастіше - спочатку вечорами або рано вранці, потім вдень, в годину пік або в місцях з найбільш пожвавленим рухом.
5
Підвищуйте свою самооцінку. Вчіться ставити цілі і досягати їх за всяку ціну - почніть з маленьких досягнень і перемог, відпрацюйте алгоритм дій і добре запам'ятайте те відчуття, яке ви випробували при подоланні всіх перешкод. Саме бажання знову випробувати цю суміш гордості, радості і неймовірною впевненості в своїх силах підштовхне вас до наступної мети - подолання страху водіння.
6
Уважно вивчіть пристрій автомобіля. Можливо, вас лякає невідомість і те, що ви не розумієте всього механізму - займіться заповненням прогалин і вивчіть пристрій автомобіля. Чим ясніше ви будете представляти, що і як працює, тим швидше проявиться інтерес спробувати це в дії.