Як правильно знімати показання лічильника. Як правильно снемать паказанія счочіков на воду.

Водолічильники сьогодні ставлять в більшості квартир - вони дозволяють відслідковувати масу проходить через ваші труби води, а також економити кошти на оплаті гарячого і холодного водопостачання. Також водолічильник дозволяє своєчасну витік води - якщо є витік, ви помітите, що стрілки датчиків або червоні трикутники не обертається. У цій статті ми розповімо вам, як правильно знімати показники з лічильника, щоб грамотно відстежувати витрати води у вашій квартирі.
Інструкція
1
Лічильники поділяються на два види - з барабанним цифровим датчиком і з звичайним циферблатом. Знімати показники лічильника з барабанним датчиком дуже просто - переписуйте цифри барабанів з довгої прорізи кожен місяць і порівнюйте нові числа з попередніми, щоб відстежити витрата води в кожному місяці.
2
Відніміть з нового числа попереднє і отримаєте потрібний результат - кількість води, витраченої за звітний період.
3
На аналоговому датчику є кілька циферблатів. Спостерігайте за великою стрілкою, яка дає десяті частки кубічного метра (100 літрів дорівнюють одній десятій).
4
На маленькому циферблаті йде відлік кубічних метрів (1000 літрів). Решта циферблати відображають десятки, тисячі і десятки тисяч кубометрів води. Вважайте ті числа, через які проходить стрілка в потрібному напрямку від 0 до 9 і підраховують загальну кількість літрів води, витрачених у вашому домі.
5
Щоб відстежити протечку в трубопроводі, закрутіть всі крани і перевірте, чи не тече вода у ванній і туалеті. Після цього подивіться на лічильники. Всі показники повинні стояти на місці - якщо якісь з показників рухаються, це означає, що в якомусь місці вода протікає.
6
Ваше завдання - знайти і ліквідувати протечку в трубах, щоб ці протечки не збільшували кількість грошей, які ви платите за водопостачання.
7
Отримані свідчення передайте в абонентську службу для перерахунку даних у відповідну суму оплати за гаряче і холодне водопостачання звичайним шляхом, або через інтернет.
Зверніть увагу
В кінці розрахункового періоду (місяця) власник повинен зняти показання лічильника води і повідомити дані про споживання ресурсів в спеціалізовану організацію по телефону, через Інтернет, за допомогою якогось паперового носія і т.п. Крім того, що дане дійство доставляє багато клопоту господарю житла, із збільшенням кількості встановлених лічильників води зростає навантаження на ручну обробку інформації розрахунковими центрами.
Корисна порада
Як передати показання лічильника води в Москві через інтернет. Щоб скористатися послугою, необхідно авторизуватися в особистому кабінеті на московському порталі держпослуг - створення нового аккаунта займе не більше 2 хвилин, вибрати сервіс «Прийом показань лічильників гарячого та Якщо код введений правильно і в квартирі встановлені індивідуальні прилади обліку споживаної води, користувач перейде на сторінку для введення показань. Передати дані за звітний період необхідно до 3 числа наступного місяця.
Лічильники води - прилади, які призначені для обліку витрати споживання гарячої та холодної води. В процесі роботи водолічильники підраховують, яка кількість обертань вчиняє крильчатка, яка розташовується всередині облікового приладу. Швидкість обертання крильчатки безпосередньо залежить від тиску води. Якщо температура води нижче сорока градусів за Цельсієм, то лічильник фіксує витрата холодної води, якщо вище сорока, до дев'яноста градусів, то йде облік витрати гарячої води.

Хто цінує свої грошові кошти, неодмінно відзначить істотну економію при використанні лічильника води, так як в середньому, витрати на гарячу і холодну воду скоротяться рази в два-три. На сьогоднішній день оплата води проводиться за загальним тарифом, тому доводиться платити навіть у тому випадку, якщо вода не використовувалася. Наприклад, коли людина їде, проводяться ремонтні роботи і т.д. Крім цього, в кожній сім'ї витрата води різний. У сім'ї з маленькими дітьми води йде набагато більше, ніж, скажімо, в родині з двох працюючих дорослих осіб, які користуються водою тільки з ранку і ввечері. А щомісячна оплата у всіх одінаковая.Очень часто від тих, хто встановив собі лічильник води, можна почути тільки позитивні відгуки. Але, на жаль, зустрічаються випадки, коли власники залишаються незадоволеними. Наприклад, коли, розраховуючи на економію, доводиться в результаті платити більше. Це відбувається тоді, коли в квартирі проживає більше осіб, ніж прописано насправді. Або в тому випадку, якщо квартира здається в найм великій кількості людей. Тому, перед тим, як встановити лічильник необхідно ознайомитися з нормативами витрат. На сьогоднішній день житель столиці по нормативам витрачає близько 160 літрів гарячої води і 240літров холодної води протягом доби. Підрахуйте, який фактичний витрата води буде саме у вашій квартирі. Не забудьте перевірити стан сантехніки: чи не підтікає кран або зливний бачок унітазу, так як за ці несправності неминуче доведеться платити зі своєї кишені. Буває, що платити доводиться більше в результаті неправильної установки або через несправності приладів. Як вчинити в тому випадку, якщо ви вирішили зняти лічильник води, куди звернутися і як діяти? Ні в якому разі не намагайтеся зробити це самостійно! Читайте постановою уряду, яка про те, що споживачами не допускається ремонт, демонтаж, установка або обслуговування приладів обліку води. Споживачі, які порушують це постанови, виплачують штрафи, призначені після розгляду вищестоящими інстанціямі.По усіх питань обслуговування і зняття приладів слід звернутися до тієї фірмі, яка виробляла установку лічильника в квартирі. Ця фірма повинна мати відповідну ліцензію, що дозволяє провести належну роботу відповідно до вимог законодавства. В даному випадку, пишеться заява, в якому пояснюються причини відмови від використання приладу, потім складається договір про проведення робіт, а після - акт про виконані маніпуляціях.Только таким чином можна правильно зняти лічильник води, не порушивши закон і не створюючи собі зайвих проблем.