Як подолати боязнь сцени.

Незалежно від того, досвідчений ви оратор або вам належить дебютувати на сцені, неконтрольований страх, тремтячий голос і слабкість в ногах може наздогнати вас раптово. Хоча більше шансів пережити подібний стан у максималістів.
Інструкція
1
Підготуйтеся заздалегідь. Ретельно продумайте суть свого виступу і продумайте його. Складіть план, за допомогою якого ви зможете продовжити думку, якщо випадково зачепиться. Чи не вивчаються виступ напам'ять - сформулюйте головні думки і висловлюйте їх своїми словами.
2
Позитивно налаштуйтеся і розслабтеся. Безпосередньо перед виходом на сцену кілька разів глибоко вдихніть повітря грудьми і вірте в те, що все пройде відмінно.
3
Змиріться. Коли людині належить говорити про важливі і серйозні речі, то певне хвилювання цілком доречно. Не варто очікувати від себе ангельського спокою.
4
Відволікаючись на фантазію. Згадайте, як виглядають виступи чиновників на прес-конференціях, і з якою легкістю і гумором деякі з них відповідають на провокації. Уявіть себе на місці цієї людини і те, як чудово все проходить. Так ви зарядитесь позитивними емоціями, а частка гумору допоможе відволіктися від нервозності.
5
Трохи помрійте. У багатьох людей є місця, де вони хотіли б побувати. Поміркувати про це перед виступом дуже корисно. Адже тиша і умиротворення бажаною атмосфери може в одну мить уповільнити шалений серцебиття.
6
Обґрунтуйте свій страх. Зазвичай людина переживає не в загальному за виступ, а за конкретні дрібниці. Наприклад, він може боятися затнутися, втратити думку, закашлятися або що у нього пересохне в горлі. Але хіба такі дрібниці можуть зіпсувати виступ? Цінні думки не стануть більш незначними через похибки. Постарайтеся попередити свої побоювання і подумайте, як будете діяти у випадку, якщо вони виправдаються.
7
Зачекайте поки хвилювання пройде. Зазвичай цей момент настає після початку виступу - ви розумієте, що все йде своєю чергою і турбуватися вже не потрібно. Навіть якщо у вас спочатку тремтів голос, забудьте про це і продовжуйте виступ.
8
Любіть аудиторію. Якщо ви впевнені в слухачах, то чи не будете переживати за можливі помилки, так як розуміючі люди не звернуть на це увагу. Але аудиторія повинна відчувати і вашу доброзичливість до себе. І тоді хвилюванню не буде місця.