Як розвинути довгострокову пам'ять. Якою може бути довгострокова пам'ять.

Довготривала пам'ять - це складна і важлива система, яка зберігає явища і події протягом усього життя. Її обсяг у різних людей може бути різним. Щоб розвинути пам'ять, необхідно виконувати певні вправи.
Інструкція
1
Повторюйте Звичайна зубріння відмінно тренує пам'ять - почніть заучувати вірші, такий текст легше для сприйняття, потім переходите до прози. Заучуйте тексти послідовно - потратьте декілька годин на запам'ятовування одного уривка, потім пару днів не повторюйте його. Зробивши перерву, приступайте знову до повторення першого тексту - ви виявите, що сприймаєте інформацію по-іншому, знаходите в рядках інший зміст.
2
Повторюйте текст вголос Доведено, що коли текст супроводжується слуховим сприйняттям, то він запам'ятовується краще, тому заучуючи що-небудь, завжди вимовляєте інформацію вголос. Бажано в цей час закривати очі, так ви будете чути слова краще.
3
Вчіться концентрувати увагу Запишіть на листку паперу коротке речення, і під час прочитання підрахуйте, скільки букв «о» в ньому. Потім відверніться і спробуйте сказати, скільки в реченні букв «в». Такий прийом добре тренує зорову пам'ять, яка теж може бути довготривалою.
4
Вчіться з допомогою складання асоціацій Якщо ви погано запам'ятовуєте числа, то постарайтеся кожне з них зіставити з яким-небудь предметом, тваринам або людиною. Те ж саме робимо з іменами - подумайте, може бути, людина на ім'я Геннадій високий і худорлявий, його фігура нагадує букву «г» і т.д. Тренуйтеся щодня - спеціально або довільно.
5
Описуйте картини Виберіть кілька репродукцій і описуйте одну з них, доповнюючи кожен раз новими подробицями і деталями. Поступово додавайте зовнішні відволікаючі фактори - шум, крики, спілкування з іншою людиною і пр.
6
Створюйте уявні образи і візуалізації Намагаючись згадати щось, намагайтеся створювати в пам'яті повну картинку - з'ясовуйте, що намальовано на обкладинці книжки, яка лежить в сусідній кімнаті, попутно представляючи стіл, на якому вона знаходиться, з усіма іншими предметами . Уявляйте, як ви входите в кімнату, підходите до столу і берете книгу в руки.
7
Складайте списки необхідних справ Міняйте в списках справи місцями, ранжуючи їх за значимістю, маршруту або зручності здійснення дій. Виходячи з будинку, подумки промовляйте всі пункти, попутно створюючи асоціації. Наступні можливі, коли прийдете додому.