Як зробити парафінові чобітки. Парафінові чобітки відео.

Медицина, незважаючи на безліч нових ефективних фізіотерапевтичних методик, не схильна відмовлятися від дієвих «бабусиних способів». Парафінові чобітки часто застосовують в педіатрії. Обертаючи ніжки дитини від коліна до стоп теплим парафіном, зціляють деякі недуги: невралгію, ГРВІ, м'язовий гіпертонус ніжок, ГРЗ. Процедуру проводять в комплексі з масажем, медикаментозним лікуванням та електрофорезом.
Вам знадобиться
  • - парафін;
  • - озокерит.
Інструкція
1
Для приготування парафінових чобітків візьміть парафін і озокерит - природний гірський віск, володіє значною теплоудержуючою здатністю і що надає парафину пластичність, в співвідношенні 50/50. Перед вживанням суміш парафіну і озокериту попередньо підігрійте на водяній бані. При нагріванні доможіться його зневоднення (що дуже важливо), що сприяє уникненню опіків, яке досягнете шляхом підігріву суміші до 100оС протягом 15 хвилин.
2
У домашніх умовах візьміть дві разновеликие каструлі, які вставте одна в іншу. Велику каструлю наповніть водою, необхідною для підігріву, в меншу покладіть суміш парафіну і озокериту. Меншу каструлю, що містить суміш, встановіть у велику каструлю вище рівня води. При цьому каструлю з сумішшю щільно закрийте кришкою, уникаючи таким чином потрапляння парів води в суміш гірського воску і парафіну, а, отже, і небажаних опіків. Суміш можете використовувати повторно, додавши в неї до 20% озокериту з парафіном.
3
Існує декілька способів, за допомогою яких можна зробити парафінові чобітки: Просте змазування: підігріту теплу суміш нанесіть на ніжки широким пензлем кілька разів, формуючи шар в 1 см.
4
Парафиновая ванна: ніжки попередньо змастіть парафіном за допомогою пензля. Після чого опустіть їх в ємність, заповнену парафіном, температура якого 50-55оС.
5
Салфетно-аплікаційний: марлеві серветки (марлю складіть в 10 шарів і прошийте) просочіть парафіном 60-70оС і, віджавши, оберніть ними ніжки дитини, попередньо оброблені парафіном. Якщо у вас немає в наявності марлі, скористайтеся тканинними серветками (шириною 10-15 см, довжиною до 1 м) або візьміть для цієї мети бавовняні гольфи. На серветки надіньте целофановий пакет, а поверх нього вовняний носок.
6
кюветним-аплікаційний: розплавлений теплий парафін розлийте шаром в 2-3 см в кювети (дека). Застиглу, але ще м'яку парафінову корж вийміть з кювету і оберніть нею ніжки дитини.
Корисна порада
Незалежно від способу формування парафінових чобітків шкіру обов'язково ретельно обсушити. Якщо процедуру застосовуєте для дорослого з великою волосатостью, то волосся попередньо збрийте або змастіть вазеліном. Процедура триває 30-60 хвилин (максимум 2 години). Курс щоденних (або через день) процедур складається з 10-20 процедур. Найефективніше цю процедуру проводити в амбулаторії, але можна знайти прийнятний спосіб її проведення і в домашніх умовах.