Як містити скалярій.

Акваріум з рибками - не просто прекрасна прикраса інтер'єру, це невеликий куточок живої природи у вашому будинку. Скалярии привертають увагу своєю незвичайною формою і спокійним достоїнством, з яким вони переміщуються в товщі води.
Вам знадобиться
  • - акваріум;
  • - грунт;
  • - рослини;
  • - фільтр;
  • - освітлення.
Інструкція
1
Вирішивши завести скалярій, зверніть увагу на обсяг акваріума. Ідеальним для цих риб буде акваріум, у якому щонайменше 100 літрів води і має висоту, як мінімум, 45 см.
2
Вибирайте в якості грунту дрібний гравій або темний пісок. При бажанні декоруйте акваріум корчами і різноманітними камінцями. Завдяки цьому, у скалярій з'являться місця для укриттів.
3
Розташуйте рослини таким чином, щоб найвищі і кущисті з них перебували біля задньої стінки акваріума. Залиште просторе місце в передній частині, щоб рибки могли там вільно плавати.
4
Щоб скалярии, не застудились, підтримуйте температуру води на рівні 24-27 градусів, а її pH - 6,5-7,5. Встановіть фільтр, для постійного постачання води киснем і очищення її від найдрібніших частинок бруду. Для підтримки чистоти в акваріумі раз в тиждень замінюйте до 20% води.
5
Забезпечте рибам яскраве штучне освітлення.
6
Скалярії відносяться до стадним рибам. Тому заведіть відразу кілька особин чоловічої та жіночої статі. Не лякайте своїх вихованців різким стуком або раптово запаленим світлом. Це може привести до втрати ними забарвлення.
7
При необхідності підселити до Скалярия «сусідів», зупиніть свій вибір на миролюбних рибок середнього розміру. Т.к. за дрібнішими жителями акваріума скалярии можуть почати полювання, але в той же час самі виступлять в ролі видобутку великих агресивних риб.
8
Віддавайте перевагу живому корму. Слідкуйте за його кількістю, т.к. скалярии мають схильність до переїдання.
Зверніть увагу
В неволі скалярии здатні жити до 10-15 років.
Корисна порада
Якщо ви створите оптимальні умови для своїх вихованців, то по досягненню 8-12 місяців вони утворюють пари і здатні нереститися в акваріумі. Для розведення необхідно пересадити пару в окремий (близько 80 л) акваріум, засаджений крупнолистими рослинами. Ідеальною для нересту є нейтральна по кислотності, трохи тепліша, ніж звичайно, вода. Через 6-9 днів після відкладання яєць вилуплюються мальки.