Чому жорсткий диск відключається.

Жорсткий диск (накопичувач на жорстких дисках) - основний пристрій зберігання інформації в комп'ютері. Запис даних відбувається на магнітне покриття твердих пластин з алюмінію, кераміки або скла.
В налаштуваннях Windows є опція «Електроживлення». Її значення можна подивитися в «Панелі управління». За замовчуванням жорсткі диски відключаються після 20 хвилин простою - це зроблено для оптимізації енергоспоживання. У вкладці «Схеми управління живленням» ви можете, якщо потрібно, поставити значення «Ніколи» для параметра «Відключення дисків». Оптимальний режим роботи, в якому жорсткий диск безпосередньо звертається до пам'яті, називається DMA (Direct Memory Access, «Прямий доступ до пам'яті»). В режимі PIO (Programmed Input/Output) доступом до пам'яті периферійних пристроїв управляє процесор. В цьому випадку вінчестер працює набагато повільніше і може відключатися. У «Диспетчері пристроїв» розкрийте вузол «IDE ATA/ATAPI контролери». Клацніть правою клавішею миші по каналу, до якого приєднаний проблемний жорсткий диск. Вибирайте «Властивості» з випадаючого меню і переходите у вкладку «Додаткові параметри». Встановіть значення параметра «Режим передачі» - «DMA, якщо можливо» .Вінчестер може відключатися через проблеми з електроживленням. Можливо, ваш блок живлення видає недостатня напруга. Спробуйте замінити його іншою, з більш високими характеристиками.Осмотрите материнську плату - причиною відключення жорстких дисків можуть стати роздулися або потекшие конденсатори.Еслі під час звернення до вінчестера відбувається раптове відключення електроживлення, головки не встигають коректно позиціонуватися в початок доріжок. Через це відбувається пошкодження поверхні дисків. Якщо таких пошкоджених секторів багато, жорсткий диск може під час роботи мимоволі відключатися. Клацніть правою клавішею по іконці вінчестера і вибирайте в випадаючому меню команду «Властивості». У вкладці «Сервіс» натисніть «Виконати перевірку» і відзначте прапорцями пункти «Автоматично виправляти помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори». Для початку роботи натисніть «Запуск», потім «Так». Після перезавантаження система почне перевірку жорсткого діска.Возможно, вінчестер відключається через перегрів. Встановіть програму Everest на ваш комп'ютер і перевірте температуру жорсткого диска. Якщо вона перевищує 50 градусів С, збільште примусове охолодження - наприклад, поставте додаткові вентілятори.Действія деяких вірусів можуть призвести до відключення вінчестерів. Проскануйте комп'ютер за допомогою надійної антивірусної програми, наприклад, Dr.Web CureIt! До початку сканування не забудьте відключити встановлену на комп'ютер антивірусну програму.
Іноді користувачеві може знадобитися вимкнути з системи один або кілька жорстких дисків. Зробити це можна кількома способами, кожний з яких цілком під силу навіть початківцям.
Інструкція
1
Можна відключити жорсткий диск засобами BIOS, для чого в його налаштуваннях, навпроти найменування диска, треба виставити значення "Disabled" або "None" (залежно від версії BIOS). Зверніть увагу, що сучасні версії Windows все одно в більшості випадків зможуть побачити відключений таким чином диск.
2
Ви також можете відключити жорсткий диск з Диспетчера пристроїв, перейшовши до нього з Панелі управління, а потім клікнувши правою клавішею миші на диску і вибравши "відключити".
3
Можна позбавити диск букви (він, таким чином, не буде відображатися в системі), перейшовши у вікно "Управління дисками" через Панель управління, потім "Адміністрування", потім "Управління комп'ютером". Клікніть правою кнопкою миші на диску і відмініть призначення йому букви.
Зверніть увагу
Відключення жорстких дисків може серйозно вплинути на роботу системи загалом навіть у тому випадку, якщо відключається диск не є системним.